Strona głównaWiadomościPowstaje polski S.T.A.L.K.E.R. pod komendą twórców Get Even i Painkiller: Hell and...

Powstaje polski S.T.A.L.K.E.R. pod komendą twórców Get Even i Painkiller: Hell and Damnation

The Farm 51 szykuje dla graczy przygodę pełną radioaktywnych niebezpieczeństw. Ich nowa gra to obietnica poruszającej historii o miejscu dawno zapomnianym przez boga.

Chernobylite to najnowszy projekt polskich twórców, którzy przetarli już swoje szlaki w gatunku gier FPS i FPP. O ich projekcie nie wiemy zbyt wiele, ale zdaje się, że ponownie wkroczą na znane sobie ścieżki. Będzie to prawdopodobnie gra ukazana w konwencji pierwszoosobowego shootera lub przygodowej gry akcji, w której istotną rolę odegra czarnobylska elektrownia.

A ta pomimo złej sławy ujawni się nam jako miejsce nad wyraz piękne i tajemnicze. Ma to zagwarantować silnik graficzny Unreal Engine 4 oraz technika fotogrametrii. Autorzy gry specjalnie wyruszyli do Zony, aby zeskanować okolice, w której doszło do wybuchu. Dzięki temu przedstawiony świat stanie się bardziej namacalny i wierny rzeczywistości.

Fabuła pozostaje jeszcze pod kluczem dewelopera, ale zdradził on, że motyw przewodni gry, czyli awaria elektrowni atomowej, zostanie uzupełniony o „spisek, horror, przetrwanie, miłość i obsesję”. Co z tego wyjdzie? Podany przepis składa się na polskiego S.T.A.L.K.E.R.A i „Modę na Sukces”, ale równie dobrze charakter gry może zboczyć w kierunku nostalgicznej historii opowiedzianej oczyma naukowca pracującego w strefie wybuchu bądź też mieszkańca walczącego z radioaktywnym pyłem.               

Źródło: infoglitz.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię