Strona głównaWiadomościNowe informacje o Cyberpunk 2077. W grze pojawi się hub społecznościowy i...

Nowe informacje o Cyberpunk 2077. W grze pojawi się hub społecznościowy i tryb multiplayer

Poza tym, że Cyberpunk 2077 powstaje, to o grze wciąż niewiele wiadomo. Dlatego każda informacja na temat polskiej produkcji jest na wagę złota. Najnowsze informacje mówią o tym, że CD Projekt RED mocno pracuje nad trybem multiplayer, którego elementem ma być hub społecznościowy.

Czym jest hub społecznościowy? W dużym skrócie to mechanizm, który pozwala na interakcje między graczami. Idealne przykłady to The Division oraz GTA V, w których gracze mają spore możliwości komunikowania się między sobą czy też wykonywania wspólnych misji. Na ten moment nie wiadomo, co dokładnie planują Redzi, ale oczekiwania na pewno będą wysokie.

Informacja jest o tyle ciekawa, że utwierdza nas w przekonaniu, że w Cyberpunk 2077 pojawi się tryb multiplayer. Gra powstaje na autorskim silniku polskiego studia, który był już wykorzystywany między innymi w Wiedźminie 3. Wtedy jednak nie był przystosowany do trybu multiplayer, co na pewno zmieni się przy okazji tworzenia nowej gry. W tym kontekście ciekawie prezentuje się wypowiedź na oficjalnym profilu CD Projekt RED na Twitterze:

– Nasze podejście do tworzenia gier często wymaga od nas wymyślania koła na nowo, nawet jeśli myślisz, że już działa ono doskonale. Ale wiecie co? Wierzymy w to, że każdorazowe wymyślanie koła na nowo czyni gry lepszymi. To właśnie tworzy innowacje i sprawia, że możemy śmiało powiedzieć, że naprawdę ciężko nad czymś pracowaliśmy i jest to warte waszych ciężko zarobionych pieniędzy. Jeśli tworzysz gry z podejściem w stylu „prawie dobrze jest wystarczająco dobre”, kończysz w strefie komfortu.

Trudno nie zgodzić się z tymi słowami. Wiele gier cierpi na problem podejścia w stylu „prawie dobrze jest wystarczająco dobre”. Weźmy na ten przykład trzecią część Mafii, w której brakowało wielu elementów obecnych już w drugiej odsłonie, która została wydana 6 lat wcześniej. To często drobiazgi, ale to właśnie one sprawiają, że dobra gra staje się rewelacyjna. Najwyraźniej CD Projekt RED doskonale zdaje sobie z tego sprawę, co może nas tylko cieszyć. Jestem przekonany, że Cyberpunk 2077 będzie hitem jeszcze większym niż Wiedźmin 3, a tryb multiplayer wprowadzi rozgrywkę sieciową na nowym poziom.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię