Strona głównaWiadomościNowe informacje o trybie Game Mode. Aktualizacja dla Win10 w fazie testów

Nowe informacje o trybie Game Mode. Aktualizacja dla Win10 w fazie testów

O tym czy nowa aktualizacja do systemu Windows 10 poprawi wydajność gier, dowiemy się dopiero po skończonych testach. Inżynierowie Mircosoft są jednak dobrej myśli.

Pierwsze wiadomości z frontu nt. trybu Game Mode nie napawały optymizmem. Dotychczas udostępniono jedynie kilka screenów przedstawiających layout menu i wypuszczono plotkę o lepszej wydajności gier pod systemem Windows 10. Wizję zwiększonej optymalizacji względem aplikacji dosyć szybko zniszczyły doniesienia ze wstępnych testów. Jak się okazało, nie dość, że gry nie wyświetlały się w większej ilości klatek, to na domiar złego było ich znacznie mniej, niż przed uruchomieniem systemowej nakładki.

Nie trzeba było długo czekać na niepochlebne opinie użytkowników. Aczkolwiek Microsoft nie odpuścił i dalej brnął w ten temat. Aktualnie prowadzone są dalsze prace nad trybem Game Mode, które mają usprawnić jego działanie względem obsługi aplikacji win32 oraz stworzonych w oparciu o UWP.

Ideą growej nakładki jest wykorzystanie wszystkich zasobów komputera do jak najlepszego działania uruchomionej aplikacji. Mechanizm Game Mode ma wydzielać moc podzespołów, w tym procesora i karty graficznej, do wskazanych zadań. W przypadku uruchomienia jakiejś produkcji system ma np. automatycznie wydzielić większą ilość rdzeni procesora do gry poprzez zwolnienie zasobów wykorzystywanych do pracy systemu operacyjnego. Czy to jest w ogóle możliwe? Pierwsi przekonają się o tym członkowie programu Windows Insider, a po udanych testach tryb Game Mode zadomowi się u wszystkich użytkowników Windows 10 wraz z aktualizacją Creators Update

Microsoft oprócz przygotowywania trybu do gier jest również w trakcie wprowadzania poprawek do platformy Windows Update. Dużym problemem w pobieraniu aktualizacji do systemu jest konieczność ściągnięcia na dysk nadpisania wszystkich plików włącznie z tymi bibliotekami, których aktualizacja nie obejmuje. Ulepszenie opracowywane przez twórców Windowsa ma zakończyć rozdział z instalacją systemowych poprawek. W przyszłości pobierane pliki będą ograniczać się tylko do tych modyfikowanych, co przyczyni się do 35% zmniejszenia objętości aktualizacji względem wszystkich użytkowników, a dla osób zapisanych w programie Windows Insider waga plików spadnie aż o 65%. Udostępniane modyfikacje systemu będą pojawiać się rzadziej, ale tym samym załatają poważniejsze problemy.

Źródło: toin.pl, pcgamer.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię