Strona głównaWiadomościNowe pamięci od G.Skill. Serie Fortis i Flare X dedykowane dla Ryzena

Nowe pamięci od G.Skill. Serie Fortis i Flare X dedykowane dla Ryzena

Debiutujący na rynku procesorów Ryzen ożywił nieznacznie branżę komputerową. Firma G.Skill właśnie zapowiedziała, że w marcu na liście pamięci Ram pojawi się nowa pozycja – serie Fortis i Flare X skonstruowane na potrzeby nowego CPU od AMD.

Pamięci DDR4 wybite w kuźni G.Skill pojawią się w dwóch seriach. Pierwsza z nich Fortis będzie dostępna w pojemności 8 i 16 GB o taktowaniu 2133 lub 2400 MHz. Moduły pamięci będą sprzedawane parami lub w 4 sztukach. Zastosowany w nich radiator został zaprojektowany w ten sposób, aby kości po zamontowaniu w bankach nie kolidowały z układem chłodzenia procesora. Seria Fortis do działania będzie potrzebować 1,2 V.

Z kolei seria Flare X to najwyższa półka pamięci RAM. Wyglądają i działają nieziemsko. Producent i w tym przypadku oferuje moduły w dwóch wersjach taktowania: 3200 lub 3466 MHz. Względem Fortis w sprzedaży pojawi się mniej zestawów do wyboru. Będziemy mogli zakupić 2x lub 4x 8GB i 4x 16 GB (pamięci 3200 MHz) lub 2x 8GB i 4x 8GB (pamięci 3466 MHz). Zmieni się również wymagane napięcie. W tym przypadku 1,35 V wystarczy, by poruszyć wszystkie kości pamięci.

Seria nowych kości od G.Skill zadebiutuje w ciągu mijającego miesiąca. Poniżej znajdziecie pełną specyfikację pamięci z serii Flare X i Fortis.

Źródło: gskill.com, PC Games Hardware

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię