Strona głównaWiadomościNowe myszki MSI dla wymagających graczy – Clutch GM60 i GM70

Nowe myszki MSI dla wymagających graczy – Clutch GM60 i GM70

MSI nie jest specjalnie znane z produkcji myszek dla graczy. Nie oznacza to jednak, że tego typu produktów nie ma w portfolio producenta. Powiem więcej, oferta właśnie się powiększyła o dwa bardzo ciekawe modele, które powinny zadowolić nawet wymagających graczy.

Nowe myszki – GM60 oraz GM70 – wzbogacą serię urządzeń Clutch. Oba modele niewiele się od siebie różnią. Łączy je wiele wspólnych cech, od wykorzystanych materiałów, poprzez kształt, podświetlenie LED, aluminiową ramę i na kolorach kończąc. Na pierwszy rzut oka może się wręcz wydawać, że myszki są identyczne. Ale to tylko złudzenie. Tak naprawdę różnią je trzy podstawowe cechy.

Najważniejsza różnica to zastosowane sensory. MSI Clutch GM70 wyposażona jest w optyczny czujnik Pixart PMW3360 z DPI ustawianym w zakresie od 1000 do 18000. To w tym momencie najlepszy sensor na rynku, w którym nie występują żadne niepożądane zjawiska, np. akceleracja. Poza tym model GM70 można używać zarówno przewodowo, jak i bez kabla. Tego samego nie można napisać o MSI Clutch GM60. Ta myszka komunikuje się z komputerem tylko i wyłącznie przy użyciu przewodu USB. Na dodatek wyposażona jest w sensor Pixart PMW3330 z DPI regulowanym w zakresie od 1000 do 10800. Nie jest to dużo gorszy czujnik. Podstawowe różnice to właśnie mniejszy zakres DPI i nieco niższe prędkości maksymalne. Poza tym to również jeden z najlepszych sensorów na rynku. Jaka jest trzecia różnica? GM60 ma 8, a GM70 aż 10 przycisków.

Obie myszki wyposażone są w 2-metrowe kable, zabezpieczone tzw. plecionką. Po przyciskami głównymi zastosowano przełączniki japońskiej marki Omron, których żywotność to aż 50 mln kliknięć. Clutch GM60 i GM70 mają wymiary 125 x 66 x 39 mm i ważą odpowiednio 115 oraz 129 gramów. Na ten moment nie są znane jeszcze ceny myszek, ale wiadomo, że na sklepowych półkach mają zagościć w lipcu tego roku. Szkoda tylko, że producent zdecydował się na ustawienie dolnej granicy DPI na poziomie aż 1000. Wielu graczy woli korzystać z niższych czułości.

Źródło: Tom’s Hardware

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię