Strona głównaWiadomościNowe pamięci DDR4 od Corsair. Dominator Platinum Special Edition Torque dla najbardziej...

Nowe pamięci DDR4 od Corsair. Dominator Platinum Special Edition Torque dla najbardziej wymagających graczy

Moduły pamięci Corsair to jedne z najlepszych kostek dostępnych na międzynarodowym rynku. Dominator Platinum Special Edition Torque podniesie level grania na jeszcze wyższy poziom rozrywki.

Za wydajność trzeba słono płacić, ale wraz z upływającymi banknotami z portfela nabywa się nie tylko srogi sprzęt, ale również świadomość posiadania komputera, którego moc obliczeniowa pozwala grać we wszystko na najwyższych detalach. Wkładamy więc do naszej jednostki podzespoły mogące pracować dzień i noc niezależnie od gatunku ulubionej gry. Płyta główna, procesor, karta graficzna, czy zasilacz są równie istotne, co pamięć RAM, i tu pada odwieczne pytanie, które kostki zamontować w blaszaku.

Stawiając na płynność rozgrywki należy zaopatrzyć się w moduły nie opóźniające wymiany danych w trakcie uruchamianych procesów. Wtenczas warto zbratać się z firmą Corsair, która od wielu, wielu lat zajmuje się produkcją pierwszorzędnych pamięci. Ich kolejnym flagowym towarem ma być Dominator Platinum Special Edition Torque w zestawach liczących 32 GB RAM. Corsair jak zwykle myśli dwutorowo, toteż z uwagi na różną liczbę slotów dostępnych na płytach głównych proponuje pakiety 2x 16 GB oraz 4 x 8 GB.

Bez względu na to, ile modułów pamięci Corsair zainstalujemy, każdy z nich będzie charakteryzować taktowanie na poziomie 3200 MHz i opóźnienie CL14. Ich pełny potencjał mocy odczują właściciele płyt głównych o chipsecie Intel Z170 i Z270. I jedna ważna uwaga – nie odpalą bez 1.2V, choć nie ma przeciwskazań by były zasilane napięciem do 1,35V. Naddatek energii pozwoli wówczas podnieść taktowanie nawet do 3600 MHz.

I nie trzeba martwić się na zapas o zbyt wysokie temperatury, bowiem ta regulowana jest przez aluminiowe radiatory, które nie dość, że robią to, co do nich należy, to jeszcze mogą pochwalić się atrakcyjnym designem. Płytki chłodzące machnięte czarnym matem świetnie uzupełniają pomarańczowe wykończenia, które do złudzenia przypominają zderzaki wyścigowych samochodów.

Bliższa znajomość z pamięcią Corsair Platinum Special Edition będzie jedną z droższych inwestycji, acz bardzo przyszłościowych. Za zestaw 2x 16 GB zapłacimy 450 euro, a w pakiecie czterech ósemek portfel zwolni się o 500 euro.

Źródło: corsair.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię