Strona głównaWiadomościAktualizacja Windows 10 Fall Creators Update ma być gotowa już we wrześniu!

Aktualizacja Windows 10 Fall Creators Update ma być gotowa już we wrześniu!

Pod koniec jesieni otrzymamy dużą aktualizację do systemu Windows 10. Windows Fall Creator Update wprowadzi między innymi funkcje zarządzania danymi w chmurze i nowoczesny język projektowania – Fluent Design.

Minie jeszcze sporo testów zanim wszyscy użytkownicy Windows 10 będą mogli pobrać aktualizację, bowiem nie są to zmiany kosmetyczne, a naprawdę duże rozszerzenie. Dotychczas tylko Insiderzy mogli cieszyć oczy nowymi funkcjami, ale wiemy już co na nas czeka w okolicach września. Pod gigabajtami danych kryje się nowy język programowania Fluent Design System i wiele wiążących się z nim rozwiązań softwarowych.

Tym razem to nie testerzy puścili farbę o nadchodzącej reformie systemu Win10, a przedstawiciele wielkiej machiny inżynieryjnej z Redmondu. Szczegółowe informacje o aktualizacji Fall Creator Update zostały zaprezentowane w trakcie drugiego dnia konferencji Build 2017. System operacyjny będzie w dalszym ciągu działać po staremu, ale zakres jego funkcjonalności zostanie rozszerzony o nowe aplikacje, którym towarzyszyć będą nowe efekty graficzne, a w tym transparentność, rozmycie i podświetlenie.

Najważniejszym suplementem aktualizacji jest język Fluent Design System, który umożliwił zbudowanie intuicyjnego oprogramowania. Wykorzystany został do stworzenia efektów skalujących obraz oraz dynamikę ruchu używanych okienek systemu. To jednak nie koniec nowości. Wraz z aktualizacją otrzymamy wbudowany system Story Remix umożlwiający łączenie zdjęć i materiałów wideo w jednym projekcie multimedialnym, przy jednoczesnym użyciu ścieżki audio bądź elementów grafiki 3D. Kolejną rzeczą jest zapisywanie w czasie rzeczywistym danych w chmurze, co korzystnie wpłynie na zachowanie większej wolnej przestrzeni na dysku. Ciekawie również zapowiada się funkcja Timeline, która ma pomóc w organizacji codziennej pracy. Jest to monitor zdarzeń zapisujący wszystkie akcje wykonane na przestrzeni działania systemu.

To i wiele innych rzeczy znajdzie się w przyszłej aktualizacji, która oficjalnie zostanie wypuszczona na przełomie września i października.

Źródło: pcmag.com microsoft.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię