Strona głównaWiadomościNowe sterowniki do kart graficznych AMD poprawiają wydajność w Dirt 4

Nowe sterowniki do kart graficznych AMD poprawiają wydajność w Dirt 4

Prędkość w Dirt 4 mierzona jest na dwa sposoby: przez licznik w samochodzie i licznik fps-ów. Firma AMD Radeon, aby nie pozostać w tyle za autem przygotowała nowe sterowniki Radeon Software Crimson ReLive 17.6.1.

Bez płynności w grach wyścigowych można zapomnieć o biciu rekordów. Uciekające fps-y są proporcjonalne do utraconych na trasie sekund. Za przykład może tu posłużyć Dirt 4, który testuje w trakcie rozgrywki nie tylko umiejętności kierowców, ale również karty graficzne. Ważne jest zatem, by sprzęt działał na najnowszych sterownikach. Jeśli w jednostce hodujecie kartę z rodziny Radeon AMD to szykujcie się do aktualizacji driverów.

Radeon wypuścił dosłownie przed chwilą nowy pakiet oprogramowania Radeon Software Crimson ReLive 17.6.1 poprawiający ogólną wydajność w wielu nowych grach, a przede wszystkim we wspiomnianym Dirt 4. Producent nie omieszkał wykonać wpierw testów sterowników, wykorzystując do tego ich flagową kartę RX 580 8 GB. W porównaniu do starszej wersji sterowników przy rozdzielczości Full HD udało się osiągnąć 18% więcej kl/sek.  

 

Sprawdzono również jak sterowniki radzą sobie z mocą połączonych układów GPU RX 580 8 GB. Żeby wyniki były bardziej konstruktywne, tym razem podniesiono ustawienia graficzne do 1440p. Nie przeszkodziło to jednak w osiągnięciu lepszych rezultatów. Na koniec benchmarka zanotowano wzrost wydajności w granicach 94%. 

Niniejsze sterowniki współpracują z kilkoma modelami kart Radeon, toteż sprawdźcie sobie, czy łapiecie się na poniższa listę:

Radeon™ RX 500 Series Graphics Radeon™ RX 400 Series Graphics
AMD Radeon™ Pro Duo AMD Radeon™ R7 300 Series Graphics
AMD Radeon™ R9 Fury Series Graphics AMD Radeon™ R7 2​00 Series Graphics
AMD Radeon™ R9 Nano Series Graphics AMD Radeon™ R5 300 Series Graphics
AMD Radeon™ R9 300 Series Graphics AMD Radeon™ R5 200 Series Graphics
AMD Radeon™ R9 200 Series Graphics AMD Radeon™ HD 8500 – HD 8900 Series Graphics
AMD Radeon™ HD 7700 – HD 7900 Series Graphics

 

Źródło: radeon.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię