Strona głównaWiadomościNowy GTX Titan Xp przetestowany w Fire Strike, Time Spy i Tomb...

Nowy GTX Titan Xp przetestowany w Fire Strike, Time Spy i Tomb Raider!

Mamy już czarno na białym potwierdzone, że Titan Xp jest najmocniejszą kartą na rynku GPU. Jest do 12% wydajniejszy od wszystkich wersji GTX 1080 Ti.

Solidną dawkę dowodów w postaci zdjęć dostarczył użytkownik Face7777777. Korzystając z chińskiej wyszukiwarki Baidu można natrafić na jego posty prezentujące zrzuty ekranu z programu 3DMark. Platformą do testów był procesor Intel Core i7-6900K, a sama karta graficzna była taktowana na 1898 MHz i przepuszcząła po łączu PCI-E informacje z prędkością 14,5 TFLOP.

Jak widać po screenach GTX Titan Xp radzi sobie wyśmienicie na najwyższych ustawieniach graficznych. Zarówno w Fire Strike i Time Spy karta uzyskała około 10% więcej punktów od GTX 1080 Ti oraz pierwszej wersji Titana. Tutaj jest to odpowiednio 10851 punktów w Time Spy i 8073 punkty w Fire Strike Ultra.

Dosyć często zdarza się, że uzyskane wyniki w benchmarkach nie odzwierciedlają pełni umiejętności wykorzystywanego układu graficznego. Najprostrzym weryfikatorem wydajności są jak zwykle gry. Póki co będziemy musieli jeszcze trochę poczekać zanim dowiemy się, jak nowy GTX Titan Xp radzi sobie z najnowszymi tytułami, lecz mamy już pewną zajawkę z Rise of the Tomb Raider, która rzuca nieco światła na jej graficzny potencjał.

Wyniki wynikami, ale pozostaje kwestia opłacalności zakupu Titana Xp. Kartę wyceniono na $1200, więc jest droższa o niespełna $350 od referencyjnego GTX 1080 Ti. Czy rzekome 12% więcej fps-ów warte jest tych pieniędzy? Tu raczej nie chodzi większą moc obliczeniową, a o prestiż wyznaczający przynależność do elitarnej grupy gamerów.

Źródło: wccftech.com, 3dmark.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię