Strona głównaWiadomościRadeony RX 580 i RX 570 z rdzeniami Polaris 20 i sporym...

Radeony RX 580 i RX 570 z rdzeniami Polaris 20 i sporym potencjałem OC

Nie jest żadną tajemnicą, że pod względem specyfikacji karty graficzne AMD Radeon RX 500 będą bardzo zbliżone do swoich poprzedników. Najnowsza wersja sterowników tylko utwierdza nas w tym przekonaniu.

Kilku dziennikarzy miało szansę przyjrzeć się bliżej najnowszej wersji sterowników AMD. Pojawiły się w nich dość ciekawe zapisy, na temat trzech kart graficznych – Radenów RX 580, RX 570 oraz RX 550. Mają one odpowiednio wykorzystywać układy Polaris 20 XTX, Polaris 20 XL oraz Lexa Pro. Warto przypomnieć, że modele z serii RX 400 wykorzystują procesor graficznych Polaris 10. To potwierdza, że nowa generacja będzie jedynie nieco usprawniona w porównaniu do poprzedniej.

Na czym mają polegać różnice? Nie mamy co do tego pewności, ale najprawdopodobniej AMD zdecydowało się na skorzystanie z usprawnionego procesu technologicznego. Litografia 14 nm FinFET LPE (Low Power Early) może zostać zastąpiona przez 14 nm FinFET LPP (Low Power Performance). Ta druga jest bardziej efektywna energetycznie. To też tłumaczyłoby doniesienia na temat wysokich taktowań nowych kart. Nie tylko mają mieć fabrycznie wyższe zegary, ale też pojawiają się plotki ma temat overlockingu. Nowe Radeony mają osiągać nawet 1,5 GHz na rdzeniu, co jest wynikiem dość imponującym.

Niewiele wiemy na temat układu Lexa Pro, który miałby trafić do karty Radeon RX 550. Musi to być zupełnie nowa konstrukcja. Zastanawiający jest też brak wpisu na temat Radeona RX 560. Nie oznacza to jednak, że model taki nie jest szykowany. Po prostu może – tak samo, jak RX 550 – wykorzystywać nowe rdzenie, które nie są jeszcze gotowe.

Źródło: VideoCardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię