Strona głównaGryAktualnościNowy Half-Life, niestety nie będzie to trzecia część serii

Nowy Half-Life, niestety nie będzie to trzecia część serii

Fani Half-Life po raz kolejny mogą poczuć w ustach słodkogorzki smak z powodu ich ulubionej serii. Powstanie nowa gra w uniwersum Half-Life, jednak nie będzie to długo oczekiwana kontynuacja.

Codname: Loop jest tworzone przez jednego z fanów gry. Będzie to strzelanka typu twin-stick. Gra została dostała zielone światło od Valve, więc nie powinno być niespodzianki w postaci zablokowania projektu ze względów prawnych.

Serii Half-Life chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Pierwsza odsłona serii zadebiutowała w 1998 roku i z miejsca zdobyła serca graczy. Dotychczas na Steam pojawiło się także kilka stworzonych przez fanów produkcji osadzonych w tym uniwersum. Teraz dołączy do nich Codname: Loop, wcześniej nazwane Half-Life: Loop, jednak ze względów licencyjnych nazwa musiała zostać zmieniona.

Zobacz: God of War: Ragnarok – do sieci trafił ekskluzywny gameplay

Za projekt odpowiada PinkyDev, Akcja gry osadzona jest w rzeczywistości, w której G-Man uwięził Gordona Freemana, czyli pętli wyzwań gdzie naukowiec musi dowieść, że jest godnym kandydatem do realizacji zlecenia.

Gra powstaje na silniku Unity, ale nadal jest kompatybilna z oryginalnymi plikami Half-Life, a to daje bardzo duże możliwości modowania projektu. Na razie nie znamy przybliżonej daty premiery gry. Twórca pochwalił się projektem na Twitterze, że Valve pozytywnie rozpatrzyło jego wniosek o opublikowanie gry na Steam. Możemy liczyć na demo już pod koniec roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię