Strona głównaEsportNowy ranking HLTV - North i NiP z dużym awansem, Kinguin leci...

Nowy ranking HLTV – North i NiP z dużym awansem, Kinguin leci w dół

Najnowszy ranking HLTV to przede wszystkim zgodny spadek wszystkich polskich ekip. Co jeszcze się zmieniło? Zobaczmy.

Jeśli chodzi o sytuację polskich ekip, to wszystkie z czołowej 30-tki solidarnie “postanowiły” zaliczyć w najnowszym notowaniu spadek. Najgorszy dotknął Team Kinguin, bo aż o 7 pozycji. Nieco mniej bolesne lądowanie spotkało Virtus.pro i AGO Esports – odpowiednio o 1 i 2 miejsca. Trzeba jednak pamiętać, że w ciągu ostatniego tygodnia czołówka nieco uciekła polskim zawodnikom dzięki DreamHack Stockholm (o tym za chwilę), ale już niedługo rozgrywany będzie DH Masters Montreal, a przede wszystkim Faceit Major, więc możemy liczyć, że w najbliższych tygodniach sytuacja się nieco poprawi.

A co u naszych zagranicznych rywali? Największe awanse zaliczyły Heroic (+21) i Ghost Gaming (+11). Bardzo dobrze poradzili sobie również zawodnicy North oraz Ninjas in Pyjamas – obie drużyny wskoczyły o sześć oczek. Nic dziwnego – pierwsi wygrali turniej w Sztokholmie, a drudzy – po długim okresie sporej niemocy – dotarli do półfinału. Gracze FaZe Clan muszą pogodzić się ze spadkiem o dwa miejsca, z pewnością przyczynił się do tego Snax i jego koledzy z mousesports, którzy odesłali super-team do domu już na etapie ćwierćfinału w Sztokholmie.

Na szczycie rankingu nadal bez zmian – pierwsze miejsce dla Astralis, drugie dla Na`Vi, a najniższy stopień podium dla Team Liquid. Jak myślicie, jaka będzie sytuacja Polaków za tydzień?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię