Strona głównaGryAktualnościNowy sezon w Fortnite. Z gry zniknęło budowanie!

Nowy sezon w Fortnite. Z gry zniknęło budowanie!

Fortnite bez budowania? Epic Games dokonało niemałej rewolucji. Charakterystyczna dla tego wyjątkowego battle royale mechanika została usunięta. 

Niektórzy gracze otwierają zapewne teraz szampana. Wśród fanów gier battle royale regularnie chodzą głosy o tym, że budowanie zrujnowało Fortnite i bez niego byłby on dużo przyjemniejszy. Teraz mamy okazję przetestować, czy faktycznie jest to prawda.

Zobacz: „Progres w Lost Ark sprawia wrażenie pay-to-win” – Amazon przyznaje się do błędu

W grze zadebiutował właśnie nowy sezon, drugi już sezon trzeciego rozdziału. Z tej okazji na oficjalnej stronie Epic Games pojawił się obszerny post opisujący wszystkie zmiany dokonane w ostatniej aktualizacji.

Największą z nich jest oczywiście brak budowania w casualowych trybach. Na Arenach i w competitive gra pozostaje taka jak wcześniej, ale w standardowych meczach zniknęła opcja budowania. Pojawiły się również dwie nowe mechaniki – mantling i Overshield. Pierwsza z nich to klasyka w gatunku battle royale, możliwość łapania się krawędzi i wspinania na mniejsze wzniesienia.

Overshield z kolei to dodatkowa tarcza, która odnawia się poza walka. Kiedy mamy pełne paski zdrowia i tarcz, przeciwnik najpierw zada obrażenia w nasz Overshield, a dopiero potem w odnawialną tarczę i HP.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię