Strona głównaGryAktualnościNowy Wiedźmin, kontynuacja Cyberpunk 2077 i zupełnie nowe IP – ambitne plany...

Nowy Wiedźmin, kontynuacja Cyberpunk 2077 i zupełnie nowe IP – ambitne plany CD Projekt RED

Polski deweloper CD Projekt RED ogłosił swoje długoterminowe plany z rozwojem gier. Firma planuje wydanie nowych gier serii Wiedźmin, rozszerzenie uniwersum Cyberpunk 2077, ale to nie wszystko.

Jak na razie nie są znane konkrety, jednak to co zostało ujawnione podczas spotkania robi wrażenie. Na graczy czekają nowe gry uniwersum Wiedźmin o kodowych nazwach Sirius, Canis Majoris oraz New Witcher Trilogy. W uniwersum Cyberpunk 2077 powstaną Phantom Liberty oraz Orion. Co więcej, powstanie również zupełnie nowe IP.

Pierwszą grą z nowej trylogii będzie Witcher Polaris. Kolejne gry serii mają ukazywać się w odstępach dwóch lat. Oznacza to, że całość pojawi się w ciągu sześciu lat, chociaż wydaje się to zbyt optymistyczne.

Drugi projekt Witcher Canis Majoris ma być również dużą grą w uniwersum Wiedźmina, jednak nie będzie powiązany z nową trylogią. Za grę będzie odpowiadało zewnętrzne studio, zaznajomione z uniwersum. Trzeci projekt o nazwie Witcher Sirius, to mniejsza gra, którą zajmie się przejęte The Molasses Flood.

Wobec Cyberpunk 2077, CDPR również ma dość ambitne plany na przyszłość. Pojawi się kontynuacja o nazwie Orion, która ma pokazać pełny potencjał tego uniwersum. Grą ma zająć się nowy oddział jaki zostanie otwarty w Bostonie, który będzie współpracował z odziałem w Vancouver.

Przy okazji powstanie nowy podmiot CD Projekt RED North America, który zajmie się pracami nad kontynuacją CP2077. W planach jest również nowe IP o kodowej nazwie Hadar. Tym zajmie się polski odział. Wszystkie gry prawdopodobnie będą napędzane przez Unreal Engine 5.

 

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię