Strona głównaGryAktualnościMarcin Iwiński współzałożyciel CD Projekt rezygnuje z funkcji wiceprezesa

Marcin Iwiński współzałożyciel CD Projekt rezygnuje z funkcji wiceprezesa

Rezygnacja Iwińskiego nie oznacza jednak jego odejścia z firmy. Marcin Iwiński będzie pracował w radzie nadzorczej.

CD Projekt zapowiedział trzy nowe gry z uniwersum Wiedźmina, kontynuację Cyberpunk 2077 oraz zupełnie nowe IP. Nie oznacza to jeszcze końca niespodzianek. Sporym zaskoczeniem była informacja o rezygnacji Marcina Iwińskiego, współzałożyciela CD Projekt z funkcji wiceprezesa.

W oświadczeniu na Twitterze możemy przeczytać:

Cześć wszystkim,

Dziś mam dla Was ważną wiadomość zarówno dla mnie, jak i dla firmy. Rozpoczynam zupełnie nowy osobisty rozdział w CD Projekcie, ponieważ zgłoszę swoją kandydaturę do roli Przewodniczącego Rady Nadzorczej, pozostawiając za sobą funkcję CEO. Do końca 2022 roku przekażę swoje obowiązki kolegom z rady nadzorczej. Dla mnie jest to ogromny moment. Pracuję w CD Projekcie od prawie 30 lat i widziałem, jak firma przeszła drogę od garstki pełnych pasji buntowników do uznanego na całym świecie producenta gier fabularnych, które pokochały miliony ludzi na całym świecie.

Rezygnacja nie oznacza jednak końca współpracy. Jak czytamy dalej:

Kiedy razem z Michałem Kicińskim zakładaliśmy firmę, nie sądzę, by którykolwiek z nas był w stanie wyobrazić sobie tę niesamowitą podróż, nawet w najśmielszych snach. Kiedy myślę o przyszłości CD Projektu, jest to dla mnie tak ekscytujące. Dziś firma liczy ponad 1200 osób w biurach na całym świecie. Ale w CD Projekcie nigdy nie chodziło o fizyczne miejsce czy skalę – chodzi o ogromną liczbę talentów, które posiadamy oraz ciężką pracę i poświęcenie każdego, kto zdecyduje się tu pracować. To właśnie dzięki temu zaangażowaniu i niesamowitemu talentowi mam teraz to samo uczucie, które miałem te wszystkie lata temu – głód i optymizm na to, co jest przed nami. Naprawdę czuję, że to dopiero początek.

Nasza ogromnie ambitna strategia ma tak inspirujący i silny zespół u steru, a ja głęboko wierzę w nasz plan wzniesienia CD Projektu na nowe wyżyny. W związku z tym zamierzam pozostać głównym akcjonariuszem, a w mojej nowej roli pozostanę aktywny i zaangażowany, poświęcając swoją uwagę wspieraniu całego Zarządu. Pozostanę również związany z sednem tego, co czyni nas wyjątkowymi, czyli tworzenia najlepszych gier fabularnych na świecie. Chcę podziękować wszystkim, którzy kiedykolwiek byli częścią tego, co uważam za jedną z najbardziej prężnych firm z branży gier wideo na świecie. Mówię to do każdego członka zespołu RED, każdego partnera biznesowego, a przede wszystkim każdemu graczowi… Z głębi serca: dziękuję!

Marcin lwiński – współzałożyciel, CEO

Możemy zatem spodziewać się również innych mniejszych i większych zmian na stanowiskach. Zarówno w CD Projekt jak i CD Projekt RED, nie powinno to jednak nikogo dziwić jeżeli weźmiemy pod uwagę, że firma będzie pracować teraz nad kilkoma projektami.

Zobacz: Marvel Entertainment i Motive Studio stworzą nową grę Iron Man

Co więcej, Iwiński nadal posiada 12,78% akcji spółki, co po aktualnym kursie wycenia się na 1,4 mld zł. Spółka jest obecnie warta 10,92 mld zł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię