Strona głównaGryAktualnościNowy Wiedźmina na etapie pre-produkcji

Nowy Wiedźmina na etapie pre-produkcji

CD Projekt nie ma zamiaru tak łatwo porzucać kury znaczącej złote jajka, jaką jest uniwersum Wiedźmina. Firma zaprezentowała swoje plany na najbliższe lata.

Nie jest tajemnicą, że trwają prace nad kolejną odsłoną Wiedźmina. CDPR informowało o tym pod koniec marca tego roku. Według tamtej informacji, nowa gra będzie początkiem nowej sagi w tym uniwersum. Tym samym możemy spodziewać się jeszcze kilku gier osadzonych w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Wczoraj dostaliśmy kolejny zastrzyk informacji.

Zobacz: Assassin’s Creed Mirage – do sieci trafiła pierwsza grafika

Podczas spotkania z inwestorami Adam Kiciński – prezes CD Projekt, wspomniał, że ma przygody Geralta składały się trzy gry, dlatego studio myśli o stworzeniu więcej niż jednej gry. Co więcej, Kiciński zdradził, że nowy Wiedźmin znajduje się w fazie pre-produkcji. Jednak na szczegóły jeszcze długo poczekamy.

Do prac nad nową odsłoną serii dołączają kolejni deweloperzy zatrudniani w CD PR RED. Produkcja powinna ruszyć z kopyta po planowanym wydaniu DLC do Cyberpunk 2077, który trafi na PC, PS5 i Xbox Series, omijając konsole poprzedniej generacji.

Nowy Wiedźmin będzie napędzany przez Unreal Engine 5. Taki dobór silnika ma znacznie ułatwić proces tworzenia gry. Ma to przyczynić się także do wyeliminowania crunchu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię