Strona głównaWiadomościNvidia dostarcza zaledwie 7,4% zapotrzebowania na nowe RTX 3000

Nvidia dostarcza zaledwie 7,4% zapotrzebowania na nowe RTX 3000

Jak duże jest zapotrzebowanie na nowe karty graficzne RTX 3000. Analizując informacje, jakie dostarczył sklep internetowy Proshop. To olbrzymie.

Zanim zaczniemy dalszą analizę, musimy napisać, że informacje, jakie będziemy przedstawiać, bazują tylko na jednym sklepie, który co prawda jest dobrze prosperującym sklepem internetowym, ale to nadal tylko informacje z jednego źródła i nie muszą pokrywać się z sytuacją innych dystrybutorów. Aczkolwiek sytuacja sklepu Proshop bardzo dobrze odzwierciedla problemy, z jakimi aktualnie muszą się zmierzyć sprzedawcy małych i średnich, a nawet dużych sklepów internetowych.

Duński Proshop należy do jednych z większych sklepów internetowych w Europie i w dużej mierze jego sprzedaż kierowana jest do osób, które własnoręcznie składają swojego peceta do grania. Firma ta, jako jedna z nielicznych, nie miała problemów, żeby podzielić się, jak aktualnie przebiega u nich proces dostaw najnowszych kart graficznych Nvidia GeForce RTX 3000.

Według informacji, jakie dostarczył Proshop, zamówili oni 15117 kart graficznych RTX 3000, od różnych producentów, a otrzymali (lub otrzymają) zaledwie 1112 kart graficznych. Oznacza to, że z zamówionych 15117 otrzymali zaledwie 7,4 procent. Poniżej przedstawiamy dokładne dane dotyczące zamówień sklepu Proshop.

GeForce RTX 3090 współczynnik popytu kontra podaż to 10,4%

Sklep od producentów zamówił 1912 kart graficznych GeForce RTX 3090, ale finalnie na tę chwilę otrzymał zaledwie 200 kart graficznych. Co stanowi zaledwie 10,5 precent zamówienie. Klienci do tego czasu zamówili 290 sztuk kart graficznych, więc sklep już teraz nie jest w stanie zrealizować wszystkich zleceń, odpada 31% zamówień.

GeForce RTX 3080 współczynnik popytu kontra podaż to 6,9%

Sklep wysłał zamówienie opiewające na 8925 kart graficznych RTX 3080, z czego otrzymał, lub otrzyma zaledwie 621 kart graficznych. Zamówień w przed sprzedaży do sklepu wpłynęło 3733, więc 84% z nich nie uda się zrealizować, ze względu na zbyt niską dostępność GPU.

GeForce RTX 3070

W przypadku GeForce RTX 3070 nie ruszyły jeszcze zamówienia w przed sprzedaży, ale wnioskując z liczby zamówionych, a otrzymanych kart graficznych współczynnik ten też będzie bardzo niski.

Podsumowując, po analizie informacji, jakie dostarczył sklep Proshop, możemy założyć, że Nvidia dostarcza zaledwie około 10% zapotrzebowania klientów na ich karty graficzne. Oczywiście końcowe dane mogą wyglądać inaczej, ponieważ nie wiemy, jaką sprzedaż mają duże sklepy typu, Amazon czy Best Buy (który ma być oficjalnym dystrybutorem kart graficznych Founders Edition)

Dodatkowo w sieci pojawiły się przecieki, że Nvidia chce przenieść produkcję z fabryk Samsunga do TSMC i produkować swoje najnowsze karty graficzne w procesie litograficznym 7 nm. Z przecieków różnych producentów możemy też dowiedzieć się, że dostępność nowych kart graficznych Nvidii w przyszłym roku ma ulec dużej poprawie. Mamy nadzieję, że informacje te okażą się prawdziwe i gracze w końcu otrzymają swoje zamówione karty graficzne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię