Strona głównaWiadomościHardwareNvidia szykuje GeForce’a GTX 1660 Ti z 3 GB pamięci. Tylko po...

Nvidia szykuje GeForce’a GTX 1660 Ti z 3 GB pamięci. Tylko po co?

Tak naprawdę wciąż oficjalnie nie zadebiutowała karta graficzna GeForce GTX 1660 Ti, a już praktycznie mamy pewność, że będzie ona dostępna w dwóch wersja – z 6 i 3 GB pamięci VRAM. Identycznie było w przypadku modelu GTX 1060.

Kilka tygodni temu karty graficzne Nvidia GeForce GTX 1660 Ti pojawiły się w dokumentach EEC (Eurasian Economic Union). Wtedy też dowiedzieliśmy się, że swoje modele szykują między innymi MSI oraz Gigabyte. Tym razem w tej samej bazie pojawiły się konstrukcje Asusa. Jednak nazwy modeli sugerują, że GTX 1660 Ti będzie dostępny w dwóch wariantach do wyboru – 3 lub 6 GB.

W sumie w dokumentach ECC pojawiło się aż 20 różnych kart graficznych GTX 1660 Ti i to tylko produkcji Asusa. Tajwańczycy szykują modele z serii Dual, Expedition, Phoenix, TUF, Turbo, a także ROG Strix. Aż 11 z nich ma mieć 6 GB pamięci VRAM, a kolejne 9 będzie wyposażonych w 3 GB pamięci.

Zobacz: Znamy specyfikację GTX 1660 Ti. Wyciekły też zdjęcia

Na ten moment nie wiemy, czy jedyną różnicą będzie mniejsza ilość pamięci RAM. W przypadku kart graficznych GTX 1060 dochodziła do tego też gorsza specyfikacja, między innymi mniej procesorów strumieniowych (CUDA) oraz mniej jednostek teksturujących. Możemy jedynie zakładać, że w tym przypadku będzie podobnie.

Już samo to, że karta będzie dostępna w wariancie 3 GB może budzić spore wątpliwości. Na dzisiejsze standardy to zdecydowanie za mało, więc prawdopodobnie będzie to kompletnie nieopłacalna konstrukcja.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceHexus.net
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

  1. Zgadzam się że to żenująco mało ale z drugiej strony gdyby tylko to DUŻO taniej puścili znaleźli by się kupcy. Wszystko idzie sprzedać, kwestia ceny.

  2. 4GB to jeszcze bym zrozumiał przy GTX1660Ti ale 3GB to porażka na obecną chwilę już przy GTX1060 okazywała się dławić kartę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię