Strona głównaWiadomościNvidia GeForce RTX 3060 Ti specyfikacja potwierdzona w GPU-z

Nvidia GeForce RTX 3060 Ti specyfikacja potwierdzona w GPU-z

Wszystko wskazuje na to, że GeForce RTX 3060 Ti, faktycznie istnieje. Potwierdza to wpis na GPU-z, który dodatkowo ujawnia konfigurację rdzenia oraz ilość zainstalowanej pamięci VRAM.

GeForce RTX 3060 Ti zostało odnalezione w bazie GPU-z. Nowy model jest wyposażony w rdzeń GA104-200 wyprodukowany w litografii 8 nm. Rdzeń składa się z 4864 rdzeni CUDA, z 80 ROP, liczba jednostek teksturujących TMU, to ewidentnie błąd.

Z raportu GPU-z możemy jeszcze wyczytać częstotliwość pracy układu graficznego. Zegar bazowy wynosi 1410 MHz, a w trybie Boost przyspiesza do 1665 MHz. Oczywiście z jaką finalnie częstotliwością będzie działał, zależne jest od skuteczności układu chłodzenia oraz od przyznanego limitu mocy.

Model ten został wyposażony w 8 GB GDDR6 o szybkości 14 Gbps z szyną bitową 256-bit. Czyli podsystem pamięci jest identyczny z tym, który występuje w GeForce RTX 3070.

Kiedy nastąpi premiera kart graficznych z tym układem graficznym, tego jeszcze nie wiemy, ale wszystko wskazuje na to, że powinna ona nastąpić w połowie listopada. Przewidywana cena za te modele ma wynosić około 400 dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię