Strona głównaWiadomościHardwareNvidia GeForce RTX 3080 Ti znaleziony w sterownikach HP OEM

Nvidia GeForce RTX 3080 Ti znaleziony w sterownikach HP OEM

Sterowniki HP OEM zdradziły, że taka karta jak Nvidia GeForce RTX 3080 Ti, pojawia się w kuluarach i faktycznie ma szansę ujrzeć światło dzienne.

Dlaczego twierdzimy, że ma szansę się pojawić, a nie jest pewnikiem, że na sto procent zobaczy taką kartę. Ponieważ na tę chwilę udało się znaleźć tak zwany Device ID, który sugeruje, że do czynienia mamy z tą właśnie kartą, lecz to Device ID nie musi w oznaczać, że do czynienia mamy z RTX 3080 Ti. Jak przyznają administratorzy serwisu Laptopvideo2go, którzy dodali nazwę do nowego Device ID w sterownikach HP. Mogą się mylić, ale do tej pory trafiali z poprawnym oznaczaniem modeli po Device ID w 99%. Stąd tak wysoka pewność, że karta graficzna o Device ID 2205 to właśnie GeForce RTX 3080 Ti.

Co więcej, w tym sterowniku odnaleziono jeszcze kilka innych Device ID, które zostały przypisane niewydanym jeszcze kartom graficznym jak RTX 3050/ 3070 Ti.

Dokładna specyfikacja GeForce RTX 3080 Ti, nie jest jeszcze znana, ale wszelkie plotki głoszą, że model ten będzie bazował na rdzeniu GA102-250, który podobno ma mieć identyczną liczbę rdzeni CUDA jak RTX 3090.

Pamięć graficzna ma wynosić 20 GB GDDR6X na szynie 320-bit, a rdzeń graficzny ma mieć obniżone taktowanie do 1635 MHz, żeby spełnić wymagania dotyczące poboru prądu. Model ten oczywiście powinien kosztować mniej niż RTX 3090, ale dokładna cena nie jest znana. Spodziewamy się, że będzie ona oscylowała w okolicach 999 USD, ponieważ, tyle kosztuje jej największy rywal AMD Radeon RX 6900XT.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię