Strona głównaWiadomościHardwareNvidia po raz pierwszy w historii jest warta więcej od Intela

Nvidia po raz pierwszy w historii jest warta więcej od Intela

Nvidia pierwszy raz w swojej historii warta jest więcej niż Intel. Tak przynajmniej wynika z analiz NASDAQ, amerykańskiej giełdy papierów wartościowych.

Nvidia, popularny producent kart graficznych po raz pierwszy w swojej historii przebił wartością Intela. W analizach uwzględniono całkowitą wartość rynkową. Zamknięcie wczorajszej sesji giełdowej oznaczało dla Nvdii zwiększenie wartości o 3,5 procent, co oznacza, że spółka aktualnie jest warta ponad 251 miliardów dolarów. Dla porównania, Intel jest aktualnie wart nieco ponad 248 miliardów.

Ogólnie patrząc, można powiedzieć, że 2020 to bardzo dobry rok dla Nvidii. Dla inwestorów, oprócz wartości danej spółki, liczy się też stopa zwrotu – wskaźnik, który mówi, że inwestycja w daną firmę powoduje zarobek czy stratę.

Zobacz: Predator Helios, Triton i Nitro z nowymi układami Intela i grafikami Nvidia

Jak to wygląda dla dwóch porównywanych tutaj firmy? Ci, którzy kupili akcje Nvidii, zarabiają aktualnie o 74 procent więcej niż w roku ubiegłym. Natomiast inwestujący w Intela muszą niestety pogodzić się ze stratami. Niewielkimi, bo “zaledwie” 2-procentowymi, ale jednak.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię