Strona głównaWiadomościNvidia obniża ceny kart GTX 1070. Co z modelami niereferencyjnymi?

Nvidia obniża ceny kart GTX 1070. Co z modelami niereferencyjnymi?

To było do przewidzenia. Premiera nowych kart graficznych z serii GTX 1070 Ti sprawiła, że cena za standardowego GTX-a 1070 została obniżona. Na razie mowa tylko o modelach referencyjnych, ale pojawiają się już podobne informacje o niereferentach.

Chwilę po premierze karta graficzna GeForce GTX 1070 kosztował w polskim sklepie Nvidii 2299 zł. Z czasem kwota ta nieco spadła, ale nigdy nie osiągnęła aktualnego poziomu, czyli zaledwie 1899 zł. Mowa cały czas o wersji Founders Edition, czyli kupionej bezpośrednio od Zielonych. Na Zachodzie oznacza to cenę 399 dolarów, co przy aktualnym kursie dolara daje kwotę zaledwie 1456 zł. Jednocześnie GeForce GTX 1070 Ti w wersji FE kosztuje 2049 zł.

A co z modelami niereferencyjnymi? Najtańsze kosztowały na początku 379 dolarów. Później Nvidia nieco obniżyła ceny do 349 dolarów. Teraz, po premierze GTX 1070 Ti, przyszła kolej na następne cięcia, jak wynika z najnowszych plotek. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji najtańsze GTX-y 1070 mają kosztować 329 dolarów. Stawiam, że w Polsce powinno się to przełożyć na mniej więcej 1650 zł. Niestety, różnicy raczej nie zobaczymy zbyt szybko w naszych sklepach, które nie słyną raczej z reagowania na obniżki. Poza tym najpierw trzeba sprzedaż egzemplarze kupione wciąż po wyższych cenach.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię