Strona głównaWiadomościUbisoft złamało śluby tworzenia serii Far Cry. 5 część będzie miała kompletny...

Ubisoft złamało śluby tworzenia serii Far Cry. 5 część będzie miała kompletny tryb kooperacji

Opcja zagrajmy w to razem będzie dostępna w podstawowym pakiecie gry. Wówczas ogramy z przyjacielem praktycznie całą kampanię singleplayer.

Zmierzająca ku przepaści najważniejsza marka Ubisoft ma szansę dźwignąć się na nogi i zainteresować większą grupę graczy. I to nie z powodu zmiany prehistorycznego klimatu na współcześnie amerykański. Oferowana swoboda eksploracji świata bądź też dodatkowe smaczki, jak np. wędkowanie bądź psi kompan, wzbogacą rozgrywkę, ale nie tak bardzo, jak zapowiedziany dodatkowy tryb gry.

Jeśli nie lubimy gierczyć w samotności, to z radością powitamy kooperację. Zanim połączyłymy się ze znajomym sieciowymi więzami, będziemy zmuszeni zaliczyć tutorial. Po kilku minutach możemy bratać/siostrzyć się zagrywając w kampanię główną. Wszystkie misje, nawet te poboczne, przejdziemy wspólnie.

W trakcie wykonywania zadań gracze mogą rozwiązywać konflikty dwutorowo, tzn. eliminując wrogów zarówno z dystansu, jak i z odległości pozwalającej wyrżnąć kultystów ostrym kozikiem. Nagrody za rozwiązane problemy spłyną na obu graczy, więc nie trzeba będzie toczyć walki o wojenne łupy. Choć równie dobrze możemy odpalić friendly-fire i dać do zrozumienia drugiemu, że magazynek leżący na ziemi jest nasz.

Wspólne granie ma jednak swoje ograniczenia. Jednym z nich jest możliwość zaliczania misji tylko po stronie hosta. Dołączający do gry nie będzie mógł zajrzeć do progresu kampanii bądź zaakceptować dostępnych zadań. Ostatnim problemem jest konieczność „trzymania się razem”. W sytuacji, gdy za daleko oddalimy się od druha, natychmiast zostaniemy do niego teleportowani.

          

Źródło: tomshardware.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię