Strona głównaWiadomościNvidia przyspieszy swoje karty dzięki sterownikom 378.74. Wzrost wydajności dla GeForce z...

Nvidia przyspieszy swoje karty dzięki sterownikom 378.74. Wzrost wydajności dla GeForce z serii 10

Wszyscy właściciele kart GTX  1050, 1060, 1070 i 1080 mogą przygotować się na zastrzyk dodatkowych kl/s. Nvidia przygotowuje nowe sterowniki usprawniające moc swoich kart.

Zmodyfikowany software od zielonych uwzględni wzrost wydajności dla wszystkich kart graficznych z rodziny Pascal. Największego kopa w grach poczują posiadacze GTX 1080, gdzie skok wydajności w niektórych tytułach może sięgnąć aż 33%. Niniejsza optymalizacja przeznaczona jest tylko dla gier korzystających z bibliotek DirectX 12.

Nvidia przeprowadziła już pierwsze testy sterowników 378.74 na kilku znanych produkcjach AAA. Wśród nich Gears of War 4, Rise of the Tomb Raider i Hitman. Wzrost wydajności nie jest taki sam dla wszystkich, ale jest to całkiem zrozumiałe, bowiem każda z osobna gra zbudowana jest na autorskich modyfikacjach silnika graficznego. Cechują się różnymi efektami świetlnymi, wodotryskami, jakością tekstur i sposobem cieniowania renderowanego obrazu. Aczkolwiek poniższe wyniki utwierdzą Was w przekonaniu, że ów sterowniki wprowadzają zmiany na lepsze. Należy zauważyć, że do testów Nvidia użyła platformy ze średnio-wysokiej półki, więc pozostałe komponenty raczej nie podbijają ilości wyświetlanych fps-ów. Testerzy podłączyli kartę GTX 1080 do jednostki mającej i5-5930K, 16 GB RAM DDR4. Środowiskiem operacyjnym oczywiście było najnowsze wcielenie Windowsa.

  • Rise of the Tomb Raider (ustawienia: bardzo wysokie + 2x SSAA) – 9% więcej kl/s
  • Hitman (ustawienia: wysokie + SSAO) – 23% więcej kl/s
  • Gears of War 4 (ustawienia: ultra) – 10% więcej kl/s
  • Tom Clancy’s The Division 1.6 (ustawienia: maks. + 1x SMAA Ultra) – 4% więcej kl/s
  • Ashes of the Singularity (ustawienia: Tryb Crazy) – 9% więcej kl/s

W pozostałych modelach GTX z serii 10 nie koniecznie otrzymamy równie wysoki skok wydajności, ale nawet jeśli jego granica zamknie się w przedziale 2-10 fps-ów więcej to i tak będzie się z czego cieszyć. Nie wiemy jeszcze kiedy sterowniki z oznaczeniem 378.74 pojawią się na stronie producenta, ale raczej nie później niż po premierze nowego GTX 1080 Ti.

Źródło: videocardz.com, nvidia.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię