Strona głównaWiadomościPanasonic Toughbook CF-33. Nowe znaczenie mobilności

Panasonic Toughbook CF-33. Nowe znaczenie mobilności

Microsoft Surface Book ma nowego konkurenta. Jest nim Panasonic Toughbook CF-33, który potrafi działać w najtrudniejszych warunkach.

Jeśli miałbym scharakteryzować w 3 słowach tablet od firmy Panasonic, użyłbym przymiotników: kompaktowy, konwertowalny, wytrzymały. O wydajności nie wspomniałem tylko dlatego, że zabrakło jednego miejsca, ale mimo wszystko musimy sobie powiedzieć o jego mocy. Pod obudową znajdziemy 7. generacji dwurdzeniowy procesor i5-7300U vPro o taktowaniu 2,6 GHz (w turbo do 3,5 GHz) z integrowanym układem graficznym Intel HD Graphics 620. Jego prędkość obliczeniową będzie wspierać od 4 do 16 GB pamięci RAM, a także urządzenie magazynujące SSD 128-512 GB.

Model Toughbook CF-33 jest niczym mały tranfsormer, bowiem składa się nie z jednego, a z dwóch osobnych elementów. Ma niezależny 12″ ekran Dual Touch QHD o maksymalnej rozdzielczości 2160 x 1440 z jasnością sięgającą 1200 cd/m2 i klawiaturę ze stacją dokująca. Dolna obudowa udostępnia interfejsy USB 3.0, 2x USB 2.0, LAN, port szeregowy RS-232, HDMI, VGA oraz czytnik kart pamięci SD-XC. Ponadto tablet przy bocznym panelu ekranu ma kolejne 3 porty USB 3.0, HDMI, wejście na RJ-45 oraz słuchawki i mikro SD-XC.

Toughbooki od Panasonica zdążyły przyzwyczaić nas do tego, że są bardzo przyjemne w codziennym użytkowaniu. Czy to podczas pracy, lub w domu, uwydatnia się jego wysoka funkcjonalność ekranu dotykowego. Możemy obsługiwać go za pomocą touchpena IP55 bądź wydawać mu komendy w roboczych rękawicach. Precyzja dotyku zostanie utrzymana na podobnym poziomie, nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Gwarantuje to wytrzymała obudowa, w której zastosowano stopy magnezu oraz stopień ochrony IP65 – wysoka poziom szczelności wobec pyłu i wody. Nie straszne są mu również upadki z wysokości. Część ekranowa przeżyje upadek z wysokości do 120cm, a w systemie dokowania do 90cm.

Warto wspomnieć o innych elementach wyposażenia, które będą niezastąpione podczas nagłych wypadów w teren. Największym atutem Toughbooka jest system zasilania, gdyż wykorzystuje dwa identyczne akumulatory o łącznej mocy działania do 20 godzin. W trakcie ciągłej pracy na urządzeniu będziemy mogli je wymieniać między sobą, dzięki zastosowaniu trybu Hot Swap. Tablet dodatkowo wyposażony jest w 2 kamery, z tyłu i z przodu o matrycy 2 oraz 8 megapikseli, mikrofony w systemie stereo, moduł 4G LTE, i moduł GPS U-Blox.

Tablet Toughbook C-33 szczególnie polecany jest osobom żyjącym w ciągłym pośpiechu, inżynierom, budowniczym oraz pracownikom administracji. Tam, gdzie potrzebne jest urządzenie uniwersalne potrafiące sprawnie działać w każdych warunkach, Toughbook nie ma sobie równych. W drugim kwartale 2017 roku będziemy mogli przekonać się czy zakup rzędu 3552 euro za zestaw z klawiaturą lub 2992 euro za sam tablet będą opłacalną inwestycją.

Źródło: mukki.de, windowscentral.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię