Strona głównaWiadomościHardwareGarść nowości od firmy Nvidia: technika Reflex w R6: Siege i Nvidia...

Garść nowości od firmy Nvidia: technika Reflex w R6: Siege i Nvidia DLSS w Mount & Blade II

Nvidia postanowiła zaprezentować graczom kilka nowości ze swojego podwórka. Firma chwali się nową technologią Reflex i nowościami dotyczącymi DLSS.

Pierwszą z zaprezentowanych przez Nvidię nowości jest technologia Reflex, która ma poprawiać opóźnienia w dynamicznych grach, między innymi takich jak Rainbow Six: Siege. Posiadacze kart GeForce serii 10xx lub nowszych mogą pobrać publiczny serwer testowy, uruchomić Siege w wersji Vulkan i jeszcze przed premierą zapoznać się z technologią Reflex. Wystarczy włączyć ją w opcjach gry. Do pomiaru różnic ma służyć oprogramowanie analizatora opóźnień Nvidia Reflex. Bazuje ono na elektronice, z której zbudowane są myszy i monitory. Technologia Reflex ma zmniejszać opóźnienie nawet o około 10 milisekund.

Nvidia Reflex

Drugi news z obozu Zielonych to kolejne gry, które zyskują na wykorzystaniu technologii DLSS. Są to NiOh 2: The Complete Edition oraz Mount & Blade 2: Bannerlord. Obie gry zyskały niedawno obsługę DLSS i według badań uzyskały o około 20-30 klatek na sekundę więcej w przypadku NiOh 2 oraz nawet 50 klatek więcej dla Mount & Blade II.

Zobacz: Nvidia obniża wydajność GeForce RTX 3060 o połowę w kopaniu ETH

Z obu technologii mogą korzystać autorzy gier, dzięki DLSS jako wtyczce dla Unreal Engine w wersji 4.26, a Reflex stał się funkcją dostępną bezpośrednio w Unreal Engine 4.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceNvidia
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię