Strona głównaWiadomościNvidia Scanner – program, który w 20 minut sam podkręci kartę graficzną

Nvidia Scanner – program, który w 20 minut sam podkręci kartę graficzną

Podkręcanie karty graficznej w 20 minut i to bez mozolnego podnoszenia taktowania o kilka MHz? Tak, wkrótce ma to być możliwe dzięki nowemu API, opracowanemu przez Zielonych. Nvidia Scanner ułatwi życie wszystkich miłośników overclockingu.

Nvidia Scanner to nowe API, nad którym pracuje firma z zielonym logo. W teorii ma ono sprowadzić overclocking kart graficznych do dosłownie kilku kliknięć w odpowiednim programie. Cała magia będzie dziać się bez konieczności angażowania użytkownika i przede wszystkim w sposób bezpieczny dla podzespołów.

Oprogramowanie najprawdopodobniej zostanie udostępnione wraz z pakietem Nvidia Experience. Dodatkowo ma być dostępne w programach MSI Afterburner oraz EVGA Precision X1. Na ten moment najbardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym Nvidia Scanner będzie współpracować jedynie z kartami graficznymi z architekturą Turing, ale nie możemy wykluczyć także współpracy ze starszymi konstrukcjami, np. Pascalami i Maxwellami.

W praktyce mechanizm sprowadza się do kliknięcia odpowiedniej funkcji i odczekania kilkunastu minut. W tym czasie oprogramowanie będzie testować kartę graficzną, systematycznie podnosząc taktowanie i ustawiając odpowiednie napięcie tak rdzenia, jak i pamięci. W ten sposób Nvidia Scanner określi maksymalny potencjał OC danej karty i pozwoli na ustawienie określonych wartości.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy API zadebiutuje.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię