Strona głównaWiadomościNvidia ucisza nasze laptopy dzięki nowej technologii WhisperMode

Nvidia ucisza nasze laptopy dzięki nowej technologii WhisperMode

W sterownikach GeForce Experience pojawiła się nowa funkcja do wyciszania pracy latpopów. Technologia WhisperMode działa jednak tylko z ograniczoną liczbą urządzeń.

W dniu dzisiejszym Nvidia obłaskawia wszystkich posiadaczy laptopów gamingowych wyposażonych w GTX 1060, 1070, 1080, wyłącznie wykonanych w standardzie Q-Max. Do najnowszych sterowników GeForce Experience „Zieloni” dodali funkcję WhisperMode, której zadaniem jest zmniejszenie hałasu emitowanego przez system chłodzenia. Według producenta poziom hałasu może spaść do 50%, czyniąc z naszych ulubionych maszyn bezgłośne centrum rozrywki.

Jest to możliwe poprzez ograniczenie wydajności wentylatorów. Wiąże się z tym zablokowanie liczby wyświetlanych fps-ów w grach poprzez uruchomienie wspomnianej opcji w sterownikach GeForce Experience. Mniejsza liczba klatek równa się mniejszej mocy przerobowej karty graficznej i procesora, a to z kolei przekłada się na wolniejszą pracę układu chłodzenia.

Producent, aby ułatwić nam proces wyciszania laptopów przygotwał 400 profilów gier. Wystarczy, że zeskanujemy komputer w poszukiwaniu zainstalowanych tytułów, a na koniec w ustawieniach, w zakładce gry zaznaczymy ptaszkiem pole WhisperMode. Domyślnie do produkcji dynamicznych (multiplayer) zastosowano blokadę 60 fps, a w grach wymagających większej mocy ustalono 40 fps.

Oczywiście możemy zwiększyć ręcznie przedział wyświetlanych klatek dla każdej z gier. Istotne jest, że funkcja WhisperMode działa tylko w towarzystwie zasilania sieciowego. W przeciwnym wypadku system od razu przełącza do energooszczędnego trybu. Na poniższym filmie Nvidia prezentuje, jak sprawdza się to w praktyce.  

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię