Strona głównaWiadomościHardwareNvidia walczy o utrzymanie kupna ARM za 40 miliardów dolarów

Nvidia walczy o utrzymanie kupna ARM za 40 miliardów dolarów

Nvidia walczy o utrzymanie kupna ARM ltd. za 40 miliardów dolarów. ARM jest producentem układów scalonych z Wielkiej Brytanii, to ich procesory znajdują się w większości smartfonów.

Początek 2022 roku dla Nvidii miał rozpocząć się od wielkich zakupów Angielskiego ARM, ale na drodze stanęła komisja FTC (Federal Trade Commision), która ma zatwierdzić ten zakup. Co ciekawe, w obawie przed tym przejęciem swoje obawy zgłosiły trzy firmy, Tesla, Amazon oraz Samsung. Wszystkie trzy w swoich produktach wykorzystują, jednostki centralne bazujące na rozwiązaniach ARM.

Firmy te obawiają się o to, że jeśli Nvidia stanie się właścicielem ARM, to bardzo mocno utrudni im to działanie, albo nawet spowoduje, że firmy te będą musiały poszukać innego producenta procesorów.

Samsung wykorzystuje procesory ARM w swoich smartfonach na rynek Amerykański, Amazon poza byciem największym sklepem internetowym, wykorzystuje procesory ARM w swoich gadżetach IoT, oraz w serwerach chmury AWS. Dokładnie ujmując używa specjalnie dla nich wyprodukowanych procesorów Graviton, z rdzeniami ARM Neoverse.

Tesla w swoich samochodach polega na procesorach ARM HW 3.5+, które odpowiadają za działanie systemów pokładowych, ale co najważniejsze w przypadku Tesli. Odpowiadają za system jazdy autonomicznej.

Czy ostatecznie Nvidia przejmie ARM, dowiemy się w przyszłym roku, ponieważ gigant z Santa Clara, musi jeszcze przekonać europejską komisję handlową.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię