Strona głównaWiadomościNvidia wprowadzi mobilne wersje kart Turing. Na początek RTX 2080 Max-Q

Nvidia wprowadzi mobilne wersje kart Turing. Na początek RTX 2080 Max-Q

Na razie Nvidia zaprezentowała jedynie nową generację kart graficznych w wersji desktopowej. Jednak nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że szykowane są też warianty mobilne, czyli przeznaczone do laptopów. Te możemy poznać już wkrótce.

Pierwszą kartą graficzną w wersji mobilnej ma być RTX 2080 Max-Q. Na GitHubie opublikowana została już lista oznaczeń kart i co ciekawe, nie ma na niej modelu RTX 2070. Najwyraźniej Nvidia chce od razu uderzyć z grubej rury i zaoferować graczom najwyższą wydajność. Układ zastosowany w mobilnej wersji RTX 2080 oznaczony został jako TU104M.

Czego możemy oczekiwać po tego typu układzie? Nvidia przyzwyczaiła nas, że laptopowe wersje kart graficznych niewiele różnią się od konstrukcji desktopowych. Przede wszystkim mają niższe taktowania, aby wydzielać mniej ciepła i zużywać mniej energii. Jeden z producentów laptopów anonimowo zdradził, że nowe karty nie będą znacząco różnić się pod względem budowy od poprzedniej generacji:

– Włożymy RTX 2080 Max-Q to aktualnie oferowanych, cienkich laptopów o średnicy 15 i 17 cali. Nie sądzę, aby znacząco zwiększyła się masa komputerów z nowymi kartami. Budowa będzie mniej więcej taka sama, jak do tej pory.

Do głowy przychodzi mi tylko jedno pytanie – czy mobilne wersje kart graficznych Nvidia Turing będą w stanie obsłużyć Raytracing? Wątpię, ale poczekam na oficjalne wieści.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię