Strona głównaWiadomościNvidia „zapowiada” kolejną generację kart graficznych

Nvidia „zapowiada” kolejną generację kart graficznych

Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku jest nowa generacja kart graficznych Nvidia GeForce. Chociaż nie znamy jeszcze dokładnej premiery, to Zieloni właśnie dali pewną wskazówkę, kiedy może ona nastąpić.

Nie bez powodu w tytule słowo „zapowiada” znajduje się w cudzysłowie. Nie chodzi bowiem o prawdziwą zapowiedź, w której firma zdradza specyfikację, dostępne modele lub chociaż wyjawia, kiedy premiera miałaby nastąpić. Jednak przekazane przez Zielonych informacje są pewnego rodzaju sugestią, a przede wszystkim informacją, że kolejna generacja powstaje i jest coraz bliższa rynkowego debiutu.

O co konkretnie chodzi? W sierpniu odbędzie się sympozjum Hot Chips 30, w trakcie którego prezentację będzie miał Stuart Oberman z Nvidii. Dokładnie 20. dnia tego miesiąca opowie on o „kolejnej, mainstreamowej generacji kart graficznych”. Nie zdradzono żadnej nazwy, nawet wykorzystywanej architektury, więc można się spodziewać wszystkiego od Volta, Ampere, Turing, a nawet odświeżonej wersji Pascala.

Sam termin prezentacji sugeruje, że karty zadebiutują przed 20 sierpnia. Dlaczego? Dziwnym pomysłem byłoby mówienie o nowych kartach, na które czeka wielu graczy, w trakcie takiego sympozjum. Nie ma szans, nawet jeśli byłoby to spotkanie zamknięte, żeby nie wyciekły jakieś informacje. Dlatego lipcowa premiera wydaje się coraz bardziej prawdopodobna.

Źródło: Video Cardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię