Strona głównaGryAktualnościOficjalna aplikacja Red Dead Redemption 2 wspomina o wersji PC-towej

Oficjalna aplikacja Red Dead Redemption 2 wspomina o wersji PC-towej

Coraz więcej znaków na niebie sugeruje, że Red Dead Redemption 2 jednak zostanie wydane na PC-tach. Tym razem informacje pochodzą z oficjalnej aplikacji mobilnej gry, gdzie pojawiły się liczne wzmianki na temat wersji na blaszaki.

Wciąż nie ustają spekulacje na temat Red Dead Redemption 2 w wersji na PC. Co prawda byłoby to co najmniej dziwne posunięcie, biorąc pod uwagę brak pierwszej części, ale wszystko jest możliwe. Dwójka to przecież prequel, a wydarzenia dzieją się 15 lat przed jedynką. Poza tym w RDR2 pojawiła się znaczna część mapy z poprzedniej części, ale nie została niemal w żaden sposób wykorzystana. To może oznaczać, że Rockstar szykuje remake na nowym silniku. Wydanie Red Dead Redemption 2 w wersji na PC z dodatkiem w postaci nowego wydania jedynki byłoby przecież strzałem w dziesiątkę!

Ale wróćmy do głównego tematu, czyli aplikacji mobilnej Red Dead Redemption 2. W jej czeluściach znaleziono zapisy na temat wersji PC-towej gry. W kodzie znajdują się takie fragmenty jak:

  • PARAM_companionAutoConnectIpPC>
  • PARAM_Oculus
  • CommandIsPcVersion(void)    000000000166A12C

Wyraźnie widać tutaj wzmianki o wersji na komputery, a także wsparciu dla Oculus Rifta. Poza tym można znaleźć liczne nawiązania do ustawień, np. antyaliasingu, jakości cieni czy też rozdzielczości odbić na wodzie. Takie rzeczy są charakterystyczne dla wersji PC-towych gier. Co prawda część osób sugeruje, że chodzi jedynie o udostępnienie na komputerach samej aplikacji, ale właśnie obecność ustawień zdaje się temu zaprzeczać.

Rockstar Games oczywiście nie komentuje tych informacji. Ale skoro prace na wersjami konsolowymi zostały zakończone, to można wziąć się na przeniesienie gry na PC-ty. Oby pracownicy nie musieli znowu siedzieć w pracy po godzinach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCgamer
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię