Strona głównaEsportOficjalnie: byli prezesi i właściciele Legii Warszawa inwestują w AGO Gaming!

Oficjalnie: byli prezesi i właściciele Legii Warszawa inwestują w AGO Gaming!

Niedawne plotki zostały dzisiaj oficjalnie potwierdzone przez AGO Gaming. Organizacja zyskała potężnych partnerów w postaci byłych prezesów i właścicieli Legii Warszawa. Wśród inwestorów znajdują się Bogusław Leśnodorski, Jakub Szumielewicz, a także Maciej i Aleksander Wandzel.

AGO Gaming kroczy od sukcesu do sukcesu. Stworzona raptem kilka miesięcy temu drużyna Counter-Strike: Global Offensive szybko wskoczyła do TOP20 światowego rankingu, będąc najmłodszą drużyną z taką wysoką pozycją, i urosła do miana jednej z najlepszych w Polsce. Zawodnikom udało się nawet kilkukrotnie pokonać Virtus.pro, co wcześniej nie zdarzało się zbyt często. Teraz za kolejny sukces należy uznać zdobycie potężnych inwestorów w postaci Bogusława Leśnodorskiego – byłego prezesa i współwłaściciela Legii Warszawa, Jakuba Szumielewicza – byłego wiceprezesa Legii oraz Macieja Wandzela – byłego współwłaściciela stołecznego klubu i jego syna Aleksandra. Nowym prezesem spółki został Szumielewicz, ale w zarządzie nadal znajdują się Mateusz Kowalczyk i Jarosław Śmietana.

– Biznesowo zawsze łączymy się z ludźmi, którzy mają ambicje i odpowiednie kompetencje. Segment e-sportowy w Polsce i na świecie rozwija się niezwykle szybko i wzbudza zainteresowanie szerokiej publiczności. To także dla mnie osobista ambicja. Chcemy pomóc zawodnikom, czyli młodym chłopakom, w spełnieniu marzeń – powiedział Jakub Szumielewicz.

Drużyna chce postawić przede wszystkim na profesjonalizację. Celem jest zapewnienie zawodnikom jak najlepszych warunków, aby przełożyło się to na jeszcze lepsze wyniki. Inwestorzy chcą także budować markę AGO Gaming i dbać o esportową świadomość w społeczeństwie.

– Jesteśmy w tej branży od ponad dziesięciu lat. Ja organizowałem turnieje i prowadziłem portale zajmujące się e-sportem, a Mateusz Kowalczyk był profesjonalnym graczem League of Legends. Obserwujemy ten rynek i widzimy jak sprofesjonalizował. Zbudowaliśmy nasz zespół od zera, ale wiemy, że teraz potrzebuje solidnych fundamentów – stąd decyzja o nawiązaniu współpracy z tak szanowanym inwestorem. Chcemy wprowadzić nowe standardy – nasi zawodnicy będą mogli liczyć na sesje z psychologami, fizjoterapeutą, trenerami personalnymi, którzy pomogą im uzyskać największą wydajność organizmu, prawidłowy cykl dobowy, poprawę odżywiania, kondycji, motywacji i odporności na stres. Wokół tego będziemy budować zaplecze sportowe i organizacyjne. Chcemy zerwać ze stereotypowym obrazem gracza, który funkcjonuje w społeczeństwie i pokazać, że to są jednak sportowcy – mówi Jarosław Śmietana, członek zarządu AGO Gaming.

Takie wsparcie z pewnością pozwoli AGO Gaming wskoczyć na jeszcze wyższy poziom. Dla graczy bardzo duże znaczenie ma spokój i pewność, że będą mieli zapewnione jak najlepsze warunki. Dzięki temu będą mogli skupić się na rozwoju i jeszcze lepszej grze. Kto wie, być może już wkrótce zobaczymy AGO Gaming w TOP10 światowego rankingu i z czasem także na kolejnym Majorze, na którym – poza Virtus.pro – już dawno nie było polskiej drużyny.

Źródło: Przegląd Sportowy

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię