Strona głównaWiadomościCoffee Lake działa nie tylko na chipsecie Z370

Coffee Lake działa nie tylko na chipsecie Z370

Ograniczona lista współpracujących chipsetów została nieoficjalnie poszerzona. Chińczycy dowiedli, że procesor Intel 8. generacji może być kompatybilny z płytą główną Z170.

W chwili, gdy Intel zapowiedział kolejną generację procesorów z rodziny Coffee Lake, blady strach padł na wszystkich właścicieli płyt głównych Z170 i Z270. Natychmiast odebrano im marzenia na zbudowanie nowej platformy bez konieczności wymiany płyty. 8. generacja może i korzysta z niemal tego samego socketu LGA1151, lecz z polecenia Niebieskich będzie współpracować tylko z najdroższym chipsetem – Z370. Czy aby na pewno?

Wyzwania podjęli się Chińczycy z forum tieba.baidu.com, chcący uruchomić na płycie MSI Z170A XPower Gaming Titanium Edition procesor Intel Core i3-8350K. Jeszcze przed oficjalną premierą Coffee Lake starali się obejść sprzętową blokadę, acz bez większych sukcesów. Choć na ich przełom musieliśmy czekać bardzo długo, to wreszcie wykonali swoje zadanie – najnowszy 4-rdzeniowiec działał stabilnie na starej Z170!

I nie tylko udało się im odpalić BIOS, ale i wystartować system, a także pobawić się w rozsądne OC. Póki co, tajemnicą pozostaje ich metoda sprawcza. Wiemy jedynie tyle, że swoje zaklęcia rzucali na mikrokod procesora.

Pomimo zatajonej informacji o wprowadzonej modyfikacji, jest to dobra wróżba dla wszystkich osób planujących zakup Coffee Lake. Możliwe, że nie będzie trzeba wydawać kroci na zmianę płyty głównej. Aczkolwiek jest jeden haczyk, który może zniweczyć misterny plan oszczędnościowy. Udana próba dotyczyła najsłabszego procesora z 4 rdzeniami i nie wiadomo, jak płyty główne Z170 i Z270 będą reagować z modelami uzbrojonymi w 6 rdzeni fizycznych…    

   

Źródło: purepc.pl

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię