Strona głównaPoradnikiHardwareOMEN Gaming Hub - oprogramowanie, z którego chcesz korzystać

OMEN Gaming Hub – oprogramowanie, z którego chcesz korzystać

Kupno laptopa do gier to nie jest proste zadanie, trzeba dokładnie studiować recenzje laptopów zamieszczanych w sieci, a i one nie zawsze wyczerpują temat recenzowanego laptopa. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy się przybliżyć wam funkcje oprogramowania OMEN Gaming Hub, które kryje w sobie funkcje przydatne dla początkujących graczy, jak i prosów.

Większość graczy tuż po zakupie nowego laptopa gamingowego lub komputera stacjonarnego, prawie zawsze usuwa całe oprogramowanie producenta, wrzucając je wspólnego kosza o nazwie „bloatware„, czyli oprogramowania, które nie ma dla gracza potencjalnie żadnej wartości, tylko zaśmieca pasek zadań i zajmuje miejsce w pamięci operacyjnej komputera.

Nie będę ukrywał, też tak robiłem, ponieważ było to uzasadnione. Wczesne wersje aplikacji dostarczanych przez producenta, bardzo często faktycznie nie podnosiły funkcjonalności laptopa, co gorsza potrafiły wręcz generować błędy w systemie operacyjnym, ale takie zachowanie tego typu aplikacji to jest już prehistoria. Ponieważ producenci odrobili lekcję i w większości przypadków, ich autorskie aplikacje są przyjazne dla gracza i wprowadzają ciekawe funkcje i ułatwienia, które kiedyś były realizowane przez kilka różnych aplikacji i wymagały od gracza umiejętności, które nie zawsze było łatwo nabyć. Ponieważ czasami trzeba było ryzykować własnym sprzętem komputerowym, by się czegoś nauczyć, a jak sami doskonale wiemy, mogło się to skończyć uszkodzeniem laptopa lub komputera stacjonarnego.

Przejdźmy zatem do aplikacji OMEN Gaming Hub, dlaczego uważam, że jest to całkiem fajna apka, której nie wyrzuciłbym z laptopa gamingowego OMEN, czy komputera stacjonarnego nie koniecznie marki OMEN.

To może być dla niektórych zaskoczeniem, ale kiedy mamy zainstalowanych kilka launcherów gier, jak steam, epic etc. to w pewnym momencie może się okazać, że nie pamiętamy, na którym z nich znajduje się tytuł, w który chcemy zagrać. Zdarza się to rzadko, ale czasami jest to po prostu irytujące. Oprogramowanie OMEN Gaming Hub otrzymało zakładkę moje gry, w której znajdziemy wszystkie nasze gry, które są aktualnie zainstalowane na komputerze i co najważniejsze, oprogramowanie to znajduje wszystkie gry ze wszystkich launcherów i nie tylko. Ponieważ na mojej prywatnej maszynie odnalazło mi kilka gier, które były zainstalowane z pominięciem usług typu steam. Ba odnalazło mi nawet pierwsze Final Fantasy VII, które przetrwało upgrade z Windows 7 do Windows 10, o którym całkowicie zapomniałem, bo w międzycasie, gdzieś zniknęła mi ikonka z katalogu z grami. Dodatkowo, jeśli ktoś jest bardzo ciekawy ile spędza czasu grając, to może to bardzo łatwo zrobić wchodząc w zakładkę czas gry, i tak zobaczy swoje statystyki. Jest to o tyle ciekawa zakładka, że pozwala nam na skuteczne zarządzanie czasem grania. Są momenty, kiedy sami zdajemy sobie sprawę, że chyba za długo siedzieliśmy przy komputerze, grając w gry. Wtedy możemy zerknąć na licznik godzin i się samemu zmotywować, że w przyszłym tygodniu ograniczę liczbę godzin do dwudziestu. Ku mojemu zaskoczeniu aplikacja OMEN Gaming Hub, została na moim prywatnym komputerze do grania i nie zamierzam się jej pozbywać w najbliższej przyszłości, ale dopiero połączenie tej apki i firmowego komputera OMEN otwiera pełnie możliwości tego oprogramowania. Sprawdziłem to na przykładzie laptopa gamingowego OMEN 15.

Aplikacja OMEN Gaming Hub, w przypadku korzystania z laptopa OMEN 15, otwiera przed graczem kilka nowych możliwości. Najważniejsze z nich to zarządzanie profilami wydajności, szybki podgląd stanu laptopa. To dwie zakładki, które będziemy najczęściej odwiedzać, może zakładka kontrola wydajności będzie częściej odwiedzana. Ponieważ nie zawsze gramy na laptopie, używamy go też do innych czynności, to szybkie zmienienie planu wydajności z „wydajność” na „zrównoważony” przydaje do zredukowania hałasu, jaki wydają wentylatory, które mają bardziej agresywny profil, w trybie wydajność.

Zakładka, która mnie najbardziej interesowała to Obniżanie napięcia, czyli funkcja automatycznego przeprowadzania undervoltingu, jak doskonale wiemy, jest to jedna z ciekawszych funkcji, która pozwala, na obniżenie temperatury procesora, przez co na jego kulturalniejszą pracę. Bardzo często przekłada się to też na wzrost wydajności w grach, ponieważ chłodniejszy procesor, będzie utrzymywał wyższe taktowanie. Co więcej, obniżenie napięcia rdzenia CPU, powoduje też, że pobiera on mniej energii elektrycznej. Przez co budżet energetyczny laptopa, przesuwa się w stronę karty graficznej. Najlepiej zobrazuje to przykład: domyślnie procesor pobiera 45 W, a karta graficzna 80 W, jeśli po zastosowaniu undervoltingu, procesor będzie pobierał 35 W, to ekstra 10 W otrzyma karta graficzna. Jak sami wiecie, są tytuły, które na takiej operacji więcej zyskają np. Wiedźmin 3, jak i tytuły, które w dużo większym stopniu wykorzystują procesor, patrz gry z otwartym światem np: GTA V. Wcześniej, by przeprowadzić operację undervoltingu, trzeba było używać zewnętrznej aplikacji i dodatkowo się na tym dobrze znać. Dzięki aplikacji OMEN Gaming Hub wystarczy wcisnąć przycisk i apka sama przeprowadzi tę operację.

Przedostatnią funkcją, której zacząłem korzystać, to zakładka Wzmacniacz sygnału sieci, ale osobiście wykorzystuje ją i innym celu, niż wskazuje na to nazwa. Używam tej funkcji do szybkiego monitorowania ruchu w sieci Wi-Fi i zabijania aplikacji, które zaczęły się aktualizować, w momencie, jak ja odpaliłem CoD: Warzone na szybką rundkę.

Ostatnia fajna opcja, która znajduje się w oprogramowaniu OMEN Gaming Hub to rozgrywka zdalna, dzięki tej funkcji, możemy kontynuować naszą rozgrywkę z laptopa na innym urządzeniu, osobiście łączyłem się ze swoim komputerem domowym o podstępnej nazwie Android-34. Usługa ta najlepiej działa w ramach pojedynczej sieci domowej, osobiście korzystałem z sieci Mesh Wi-Fi 6 i nie napotkałem na zauważalne opóźnienia w rozgrywce, ale jak to rozwiązanie będzie się sprawdzać w przypadku sieci o większym opóźnieniu. Trzeby by było sprawdzić, ze swojej strony mogę tylko potwierdzić, że na Wi-Fi 6, działa to sprawnie.

Podsumowując, oprogramowanie OMEN Gaming Hub, miło mnie zaskoczyło i to jednakowo w dwóch przypadkach, jak zainstalowałem je na komputerze stacjonarnym i na gamingowym laptopie OMEN 15, w przypadku komputera stacjonarnego zakładka moje gry okazała się strzałem w dziesiątkę, w końcu miałem swoje wszystkie gry w jednym miejscu i nie musiałem się przełączać pomiędzy różnymi launcherami. A w przypadku używania aplikacji OMEN Gaming Hub z dedykowanym laptopem OMEN 15, liczba dostępnych funkcji tylko się powiększyła, a co najważniejsze wszystkie z nich działały bez najmniejszego problemu, a sama aplikacja nie zajmowała dużo pamięci operacyjnej i nie spowalniała systemu operacyjnego.


Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię