Strona głównaEsportOpTic Gaming przyłapane na oszustwie podczas PUBG Invitational Katowice

OpTic Gaming przyłapane na oszustwie podczas PUBG Invitational Katowice

Od zakończenia PUBG Invitational Katowice minęło już nieco czasu, ale jedna z drużyn nadal odczuwa konsekwencje swoich działań podczas tamtego turnieju.

OpTic Gaming musi ponieść karę za wykorzystanie w jednej z rund buga. W konsekwencji drużyna zostaje zdyskwalifikowana z rzeczonej rundy, a punkty, które za nią otrzymali – zostają im odebrane. Chodzi o starcie numer 8., w którym zawodnicy OpTic walczyli z LGD Gaming we wczesnej fazie rundy. Zawodnik OpTic, Bahawaka, kryjąc się w jednym z budynków ustawił się w taki sposób, że widział teren wokół domu, samemu będąc bezpiecznie schowanym za ścianą. Doprowadzić do tego można tylko w określony sposób, czyli nie trzymając żadnej broni i wykonując konkretny ruch – krótko mówiąc, nie ma tutaj mowy o przypadku.

Zasady turnieju mówią o tego typu sytuacjach co następuje:

„W celu utrzymania prawidłowego przebiegu turnieju, ESL zachowuje sobie prawo do dyskwalifikacji drużyn. (…) Celowa zmiana kąta patrzenia postaci, by móc widzieć przez teksturę albo objekt jest zabroniona. (…) Celowe wykorzystywanie bugów, glitchy i innego rodzaju błędów gry jest surowo zabronione i będzie karane. Każda drużyna, co do której zostanie udowodnione wykorzystanie tego typu błędów zostanie wyrzucona z rozgrywki przy pierwszym wykryciu takiego zachowania.”

Biorąc pod uwagę, że bug można wykorzystać jedynie przy określonym zachowaniu gracza, administracja rozgrywek zdecydowała o winie gracza OpTic, a co za tym idzie dyskwalifikacji drużyny z gry numer 8. i odebraniu im zdobytych wtedy punktów. Wszystkie drużyny, które w tej rozgrywce zajęły miejsca gorsze niż OpTic, automatycznie awansują o jedną pozycję. Wydarzenie to miało znaczny wpływ na klasyfikację generalną całego turnieju, w którym OpTic zajęło piąte miejsce, za ekipą FaZe Clan.

Źródło: Intel Extreme Masters

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię