Strona głównaWiadomościHardwareOrganizacja VESA wydała komunikat dotyczący standardu Display HDR2000

Organizacja VESA wydała komunikat dotyczący standardu Display HDR2000

W naszych ostatnich wiadomościach poruszaliśmy temat dwóch monitorów 5K, które reklamują się certyfikatem VESA DisplayHDR 2000. Ostatecznie organizacja VESA wydała swoje oświadczenie dementujące, tę certyfikację.

Organizacja VESA (Video Electronics Standards Association) w bardzo krótkich żołnierskich słowach odniosła się do dwóch monitorów, które mają mieć swój debiut w najbliższym czasie, a charakteryzuj się tym, że w ich specyfikacji możemy przeczytać, o tym, że otrzymały one certyfikat DisplayHDR 2000.

Otóż nie otrzymały one tego certyfikatu. Z bardzo prostej przyczyny. VESA jeszcze nie wydała oświadczenia, że taki certyfikat w ogóle pojawi się na rynku. Jest to sytuacja o tyle dziwna, że nawet parametry jasności (2000 nitów) obydwu monitorów wskazywałyby właśnie na obecność takiego certyfikatu.

Na tę chwilę według standardów VESA obydwa monitory mogą otrzymać certyfikat DisplayHDR 1400, ponieważ jest to najwyższy aktualnie oferowany certyfikat tej organizacji.

Co więcej, obie tabliczki znamionowe ze specyfikacją HDR zostały uznane za fałszywe i wprowadzające w błąd potencjalnych klientów. Pełna lista monitorów, które otrzymały certyfikaty VESA znajduje się pod adresem https://displayhdr.org/certified-products/

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię