Advertisement
Strona głównaGryAktualnościOrigin: nie można grać w trybie online - globalna awaria serwerów w...

Origin: nie można grać w trybie online – globalna awaria serwerów w Europie [aktualizacja]

Nie wiadomo jeszcze, czy to atak hakerów czy błędy infrastruktury sieci. Pewne jest jednak to, że nie można zagrać w trybie online.

Serwery EA padają jak muchy na całym świecie. Użytkownicy z różnych państw zgłaszają problem z uruchomieniem gier na platformie Origin. Dotyczy to m.in. Niemiec, Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, czy też USA.

Kłopotliwe nie okazuje się zalogowanie na swoim koncie, lecz próba odpalenia trybu sieciowego w popularnych tytułach jak np. FIFA 19, Battlefield 1. Co prawda, wspomniane gry użytkownicy mogli uruchomić, ale tylko w trybie offline. Tylko jaki z tego pożytek, kiedy główny rdzeń produkcji opiera się na rywalizacji z innymi graczami?

To nie jest pierwszy raz, gdy serwery Origin z niewiadomych przyczyn utrudniały wielu osobom dostęp do zakupionych gier. Podobne przypadki były zgłaszane już w sierpniu i we wrześniu. Poprzednim razem EA tłumaczyło się zniszczoną infrastrukturą lub pracami konserwacyjnymi. Jednak sprawa jest bardziej podejrzana przez wzgląd na problem występujący w wielu miejscach jednocześnie. Niektórzy uważają, że nie chodzi o problemy techniczne, a ataki hakerów, którzy unieruchamiają całą sieć.

Możliwe, że wspomniany problem nie dotyczy Polskich graczy. Kiedy dowiemy się czegoś więcej, natychmiast damy Wam znać.

[Aktualizacja]

Jak się okazuje, problem z zalogowaniem do usługi Origin jest bardzo poważny także u nas. Sugerując się mapą raportów rzec by można, że w Polsce sytuacja jest tragiczna.

Jak na razie graczom pozostaje tylko czekać na rozwiązania oferowane przez EA.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

9 KOMENTARZE

  1. >>>Możliwe, że wspomniany problem nie dotyczy Polskich graczy. Kiedy dowiemy się czegoś więcej, natychmiast damy Wam znać.

    Co za półgłówek-mentalny gimbus to pisał! Oczywiście, że problem dot. Polski. Od kilku godzin (co najmniej od 14.00) brak możliwości wejścia Origin w tryb online

    Nie wiesz, nie znasz się, nie umiesz/nie chce ci się sprawdzić (risercz) – lepiej nic nie pisz, klepaku od siedmiu boleści (od bezmyślnego wklepywania liter w klawiaturę), nie wkrv ludzi, misiu

    niepozdrawiam

  2. Ja mam problemy od kilku minut z zalogowaniem się do programu ORIGIN, internet mam działający, wszystko inne działa, Steam, przeglądarka. Problem najwyraźniej też jest w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię