Strona głównaWiadomościHardwareZotac zapowiada nowego potwora do gier - MEK Ultra

Zotac zapowiada nowego potwora do gier – MEK Ultra

Aby uzyskać płynną animację w najwyższych detalach trzeba mieć sprzęt o naprawdę dużej wydajności. Zotac zamierza spełnić te wymagania swoim najnowszym desktopem do gier.

Każdy fps jest na wagę złota. Tym bardziej będą one pożądane, gdy odpalimy gierki obsługujące najnowszą technologię RTX i wersję shaderów. Osoby nie mające oporów przed składaniem zestawu od podstaw sprawę rozwiążą bez problemu, ale co z pozostałymi? Tu wkracza Zotac i jego autorski desktop z serii Gaming MEK.

MEK Ultra będzie najpotworniejszym ze wszystkich komputerów z oferty producenta. O jego mocy mają stanowić podzespoły nowej generacji. W skład platformy wejdzie płyta główna Z370 lub X299, które umożliwią montaż procesora obsługującego aż do 10 rdzeni fizycznych. Obok niego prawdopodobnie wyląduje karta graficzna GeForce RTX 2080 Ti z 11 GB GDDR6.

Taki oto tandem może zostać uzupełniony przez 32 GB RAM-u DDR4 i 500-gigabajtowe dyski NVMe M.2 SSD. Dodatkowo starczy również miejsca na typowe twardziele o pojemności do 4 TB, których pracę może przyspieszyć 32 GB pamięci Optane.

Jak możecie się domyślać, MEK Ultra do właściwej pracy będzie wymagać bardzo mocnego zasilacza. W przypadku najwyższej konfiguracji dolną półkę w obudowie wypełni PSU 80+ Gold z mocą do 1000 W. Starczy więc trochę energii nawet na dalsze podkręcanie podzespołów.

Ich pracę będziemy mogli monitorować zarówno w systemie, jak i bezpośrednio zaglądając przez boczną ściankę wykonaną z hartowanego szkła. Widoki wewnątrz oraz na zewnatrz obudowy zostaną wzbogacone przez podświetlenie Spectra 2.0.

Co do jakości, jesteśmy pewni, że gotowy desktop Zotaca będzie tak dobry, jak reszta oferowanych komputerów i urządzeń. Testowaliśmy kartę graficzną GTX 1060 AMP oraz mini-PC MEK1 i w obydwu recenzjach otrzymały od nas wysokie noty.

Cena MEK Ultra nie została jeszcze podana przez producenta, zważywszy jednak na wymienione komponenty można spodziewać się ceny powyżej 8 tys. złotych. Ostateczną cenę wypasionego gamingu poznamy w chwili zdradzenia daty premiery.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię