Strona głównaGryOryginalnie zapakowany Super Mario Bros. na konsolę NES sprzedany za ponad 100...

Oryginalnie zapakowany Super Mario Bros. na konsolę NES sprzedany za ponad 100 tys. dolarów

Zastanawialiście się za ile możecie sprzedać swoją kolekcję starych gier? Kilkaset złotych, kilka tysięcy? W każdym razie będzie ciężko przebić kwotę sprzedaży jednego kartridża z oryginalnie zapakowaną grą Super Mario Bros. na konsolę Nintendo Entertainment System. Ostateczna cena gry przebiła kwotę 100 tys. dolarów.

Rekord sprzedaży tej 34 letniej gry obiega już gamingowy świat, a większość graczy przeciera oczy ze zdumienia i zbiera szczęki z biurka lub podłogi. Według firmy Wata Games zajmującej się certyfikacją gier, jest to światowy rekord ceny sprzedaży pojedynczej gry.

Zobacz: Link powróci na Nintendo Switch w remasterze The Legend of Zelda: Link’s Awakening

Powodem, dla którego ta kopia super Mario Bros. została tak drogo sprzedana jest sposób, w jaki była przechowywana od daty jej premiery, czyli 1985 roku. Jest to jedyny oryginalnie zapakowany egzemplarz, o jakim obecnie wiadomo. Dodatkowo pochodzi ona z pierwszej partii produkcji. To wszystko spowodowało, że jeden z kolekcjonerów zapłacił za nią ponad  100 tysięcy dolarów amerykańskich. W tej cenie spokojnie można kupić całkiem spore mieszkanie w Polsce.

Zobacz: Nintendo Switch – mega wyprzedaż gier eShop ceny niższe nawet o 80%

Podejrzewam, że ciężko będzie teraz przebić ten rekordowy wynik sprzedaży pojedynczego tytułu. Chociaż z drugiej strony rzeczy nie są warte tyle ile kosztują tylko tyle ile ktoś jest w stanie za nie zapłacić. Możliwe, że wkrótce obecny właściciel gry będzie chciał ją odsprzedać z zyskiem. A Wy ile zapłaciliście za najdroższą grę w swojej kolekcji? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię