Strona głównaWiadomościOryginalny Doom II w wersji na dyskietkach został sprzedany za 3150 dolarów!

Oryginalny Doom II w wersji na dyskietkach został sprzedany za 3150 dolarów!

John Romero pozbył się ze swojego domu przedmiotu niepowtarzalnego. Za pośrednictwem eBaya sprzedał pierwszą wersję Doom 2 zapisaną na 3,5- calowych dyskietkach. 

Kilka dni temu znany projektant gier komputerowych wystawił ogłoszenie na eBay. Jego oferta nie dotyczyła jednak zwykłego przedmiotu, a gry legendarnej. Użytkownicy zaciekle walczyli o Dooma 2 zapisanego na kilku dyskietkach. Cena ostateczna przedmiotu może szokować, ale wartość takiej pamiątki po zamierzchłej technologii, można by rzec, że jest bezcenna.

W skład zestawu wchodziło dokładnie 5 dyskietek 3,5″ z naklejkami potwierdzającymi oryginalność gry, jednakże bez żadnego kolekcjonerskiego pudełka. Romero dla zwiększenia atrakcyjności oferty wyszedł z pomysłem podpisania dyskietek.

„Jest to oryginalny Doom 2 na dyskietkach 3,5, kompatybilny z urządzeniami PC”. Jest to pierwsza wersja tej gry opatrzona nr 1.7. Nie zawiera żadnego opakowania – tylko same dyskietki. Jeśli chcesz mogę je podpisać.”

Licytacja zaczęła się 25 czerwca i dosyć leniwie od $10. Dwa dni później licznik wskazywał już ponad 300 dolarów. Z godziny na godzinę sytuacja zaczęła nabierać prawdziwych rumieńców. Ktoś zaproponował $1000, później na liście pojawiło się $2000, a gdy 28 czerwca na wirtualnej wadze znalazło się $3150, aukcja nagle została zatrzymana. Osoba, która przebiła wszystkie oferty, skrywa się pod niewidocznym nickiem „p***i”.

Zastanawia tylko, dlaczego Romero wystawił tak rzadki okaz na licytację. Czyżby projektant ikonicznych gier, takich jak Wolfenstein 3D, Hexen oraz Quake, popadł w jakies tarapaty finansowe? Czy kryją się za tym jakies inne pobudki? Teraz najwazniejsze jest to, aby Doom 2 trafił w odpowiednie ręce.         

 

Źródło: gamezone.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię