Strona głównaWiadomościOto pierwsza karta GTX 1060 z 5 GB pamięci VRAM

Oto pierwsza karta GTX 1060 z 5 GB pamięci VRAM

Raptem przedwczoraj pojawiła się informacja, według której Nvidia planuje stworzyć karty graficzne GTX 1060 z 5 GB pamięci VRAM, a już dzisiaj światło dziennie ujrzał pierwszy z takich modeli. Oto Gigabyte GeForce GTX 1060 5 GB Windforce OC.

W skrócie można powiedzieć, że nowa karta prezentuje się identycznie jak GTX 1060 6 GB Windforce OC, a jedyną różnicą jest o 1 GB mniej pamięci VRAM. Ale co to oznacza w praktyce? Między innymi zastosowanie znanego systemu chłodzenia z dwoma wentylatorami oraz płytki zabezpieczającej na tyle z wygrawerowaną nazwą producenta.

Co więcej, na tym podobieństwa się nie kończą. Obie karty łączy nawet identyczne taktowanie, który wynosi 1556 MHz bazowo i 1771 MHz w Boost w trybie Gaming oraz odpowiednio 1582 i 1797 MHz w trybie OC. Pamięć nie była ruszana przez Gigabyte’a, więc zegar ustawiony jest na 8008 MHz. Daje to przepustowość na poziomie 160 GB/s przy 160-bitowej szynie. Karta wyposażona jest w dwa wyjścia DVI oraz po jednym HDMI i DisplayPort. Cena nie jest jeszcze znana.

Jak podobają Wam się nowe GTX-y 1060? Nie za dużo tych wariantów?

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię