Strona głównaGryAktualnościOverkill’s The Walking Dead wkrótce może znikąć ze Steam

Overkill’s The Walking Dead wkrótce może znikąć ze Steam

Szwedzki deweloper Starbreeze Studios poinformował, że Overkill’s The Walking Dead w wersji na PC może zostać usunięte ze Steam. Na razie jednak ekipa deweloperska pracuje nad wydaniem drugiego sezonu gry.

Powodem takiej sytuacji jest zakończenie umowy z Skybound Entertainment ze Starbreeze. Jak na razie obie firmy prowadzą rozmowy na temat nowej umowy, a Starbreeze próbuje rozwiązać problem, aby dokończyć i wydać drugi sezon gry.

Zobacz: Nadchodzi The Walking Dead

Skybound od 2014 jest częścią Starbreeze i pracuje nad rozszerzeniem świata The Walking Dead o tryb kooperacyjny. Obecna sytuacja została skomentowana przez Skybound.

Zrobiliśmy, co w naszej mocy, aby pracować ze Starbreeze i rozwiązać wiele problemów, które widzieliśmy podczas tworzenia gry, ale ostatecznie Overkill’s The Walking Dead nie spełnia naszych standardów i nie ma jakości, którą nam obiecano.

Bardzo nam przykro z  tego powodu i podzielamy z graczami nasze rozczarowanie tytułem. Chcemy nadal zapewnić naszym fanom najbardziej wartościowe treści, jakie możemy zaoferować i będziemy nadal szukać alternatywnych opcji gier wideo dla tego IP.

W zeszłym tygodniu Sony zaczęło zwracać pieniądze za przedsprzedażowe zamówienia Overkill The Walking Dead. Pomimo tego, że wydawca 505 Games nalegał, aby gra nie była odrzucana, samo Starbreeze wstrzymało rozwój gry.

Zobacz: Sprzedaż gier w Epic Store jest bardziej opłacalna – tłumaczą twórcy World War Z

Skybound nie ujawnił żadnych szczegółów na temat pecetwej wersji Overkill The Walking Dead, która została wydana w listopadzie i zawierała opcję zakupu przepustki sezonowej z dodatkowymi treściami zaplanowanymi na ten rok. Teraz wiemy, że dostaniemy jeszcze jeden sezon gry.

Starbreeze od kilku miesięcy boryka się z trudnościami, które skończyły się rekonstrukcją firmy oraz zwolnieniem jej dyrektora generalnego. Szkoda, że ta historia kończy się w tak przykry sposób, jednak z samym tytułem już raczej nie da się nic zrobić i jest skazany na śmierć.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcevg247
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię