Strona głównaWiadomościRozrywkaPapierowy Komputer Świat przechodzi do historii

Papierowy Komputer Świat przechodzi do historii

Jak poinformował wydawca Ringier Axel Springer Polska, rezygnuje z tworzenia papierowej wersji miesięcznika Komputer Świat. Serwis internetowy nadal będzie dostępny.

Czasopismo komputerowe Komputer Świat ukazuje się nieprzerwanie od 24 lat, konkretnie od jesieni 1998 roku. Na początku w formie dwutygodnika, od 2012 roku jako miesięcznik. Jak podaje serwis Wirtualnemedia, w sierpniu wydanie papierowe przejdzie do historii. Może być to zaskakujące dla fanów, jednak jest całkowicie zrozumiałe ze względów ekonomicznych. Rosnące ceny papieru oraz druku sprawiają, że coraz mniej wydawnictw może pozwolić sobie na częste i regularne tworzenie czasopism.

Zobacz: S.T.A.L.K.E.R. 2 z wojną w Ukrainie w tle. Microsoft pokazuje pracę GSC Game World

W oficjalnym oświadczeniu Martyny Majchrzak – dyrektora zarządzającego serwisami wertykalnymi w Ringier Axel Springer Polska poinformowała, że rezygnacja z wydawania papierowej wersji Komputer Świat ma odzwierciedlać preferencje czytelników oraz użytkowników treści technologicznych.

Nie jest to jedyne pismo komputerowe czy gamingowe, które w ostatnim czasie oberwało z powodu rosnących cen. W styczniu przestano wydawać PC Format, natomiast CD-Action z miesięcznika stało się kwartalnikiem, a większy nacisk został położony na przygotowywanie treści na YT oraz serwis www.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię