Strona głównaGryAktualnościParadox anuluje kilka niezapowiedzianych gier by skupić się na sprawdzonych seriach

Paradox anuluje kilka niezapowiedzianych gier by skupić się na sprawdzonych seriach

Paradox Interactive, twórca takich gier jak Crusader Kings 3, czy Age of Wonders, anulował właśnie kilka niezapowiedzianych projektów. Deweloper chce kupić się na sprawdzonych tytułach.

Fredrik Wester, prezes Paradox Interactive w swoim ogłoszeniu powiedział:

Paradox Interactive narodził się i wychował na grach strategicznych i zarządzania. To jest miejsce, w którym mamy nasze serce i umysł, i jesteśmy pasjonatami tworzenia gier, którymi nasi gracze mogą cieszyć się przez długi czas. Dlatego jeszcze bardziej udoskonalimy nasz proces produkcji, aby zapewnić, że projekty o największym potencjale mają niezbędne zasoby dla lepszego rozwoju.

Firma twierdzi, że decyzja o zakończeniu prac nad niektórymi tytułami została podjęta, aby przenieść swoje zasoby i wiedzę do sprawdzonych gier i projektów, które lepiej spełnią wymagania firmy w zakresie ryzyka i zwrotu. Dzięki anulowaniu projektów firma oszczędzi 265 mln koron szwedzkich, czyli prawie 120 milionów złotych.

Zobacz: New World – dziesiątki tysięcy graczy codziennie stoją w kolejkach do logowania

Zmiana podejścia jest następstwem odejścia byłego dyrektora generalnego Paradox, Ebby Ljungeruda. Została także podjęta po trudnym dla studia okresie. Chociaż długooczekiwana zapowiedź Victoria 3 zachwyciła graczy, Paradox ma na swoim koncie również sporo tytułów, które zostały dość chłodno przyjęte np. Empire of sin, rozszerzenie Europa Universalis 4 Lewiatan. Za ten ostatni prezes firmy przepraszał graczy.

W tym roku deweloper przejął prawa do  Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 od swojego oryginalnego dewelopera Hardsuit Labs i bezterminowo opóźnił jego wydanie po 2021 r. Co więcej, w wewnętrznej ankiecie połowa ze 133 pracowników przyznała anonimowo, że była źle traktowana. Sprawa jest o tyle poważna, że może skończyć się potem jak w Blizzard.

Pomimo tego Paradox Interactive stara się podchodzić pozytywnie do obecnej sytuacji. Deweloperzy wciąż pracują nad 15 nowymi projektami, z których ogłoszone zostały tylko cztery: Victoria 3, Crusader Kings 3 na konsole, trylogia Shadowrun na konsole oraz Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Tej piętnastki nie obejmują DLC. Pozostaje zatem czekać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię