Strona głównaGryPath of Exile 2 oficjalnie potwierdzone. Gra będzie rozwinięciem i rozszerzeniem "jedynki"

Path of Exile 2 oficjalnie potwierdzone. Gra będzie rozwinięciem i rozszerzeniem „jedynki”

Tegoroczny ExileCon spowodował szybsze bicie serc wielu fanów Path of Exile. Ogłoszono na nim między innymi kontynuację Path of Exile, które jednak… nie do końca będzie można nazwać całkowicie osobną grą.

Path of Exile 2, ogłoszone na ExileCon w Nowej Zelandii, należy uznać za rozszerzenie, które jednocześnie dość mocno przerabia podstawową strukturę gry. Przede wszystkim, wraz z PoE 2 otrzymamy nowy tryb dla pojedynczego gracza, złożony z siedmiu aktów. Jego akcja dzieje się 20 lat po zakończeniu wydarzeń z “podstawki”. 

Zobacz: Path of Exile – aktualizacja Blight dostępna za darmo

Jak już wspomniałem, będzie to dość mocna ingerencja w dobrze znane mechaniki każdej z klas postaci. Oprócz tego otrzymamy poważne zmiany w grafice oraz rendering oparty o zjawiska fizyczne. Dla przykładu, strzały będą się odbijać od niektórych powierzchni, a w inne wbijać, w zależności od tego czym te powierzchnie będą. 

Bohaterowie w Path of Exile będą oparci na tych samych archetypach co w oryginalnej grze, ale każda nowa rozgrywka będzie wymagała stworzenia nowej postaci. Do wyboru będziemy mieli kilkanaście nowych klas, ale stare klasy dalej będą dostępne w oryginalnej kampanii. Dla miłośników zbierania „upiększaczy” mamy dobrą wiadomość – wszystkie elementy kosmetyczne Waszej postaci będzie można wykorzystać w nowej grze.

Zanim Path of Exile 2 zadebiutuje, czeka ją jeszcze długa droga. Według zapowiedzi deweloperów, beta testy nie zaczną się wcześniej niż pod koniec 2020. Na szczęście oczekiwanie wypełnią nam dorzucane co 3 miesiące, regularne aktualizacje. Ich zawartość będzie dostępna zarówno dla grających w PoE 1 jak i 2. Najnowszą powinniśmy otrzymać… już teraz.

Trailer i gameplay Path of Exile 2:

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię