Strona głównaWiadomościPewDiePie chce uniknąć płacenia podatku?

PewDiePie chce uniknąć płacenia podatku?

Według eksperta podatkowego, streamer PewDiePie próbuje uniknąć zapłacenia należnego podatku w Wielkiej Brytanii i planuje przeniesienie swojej firmy na Cypr. Ta grecka wyspa określana jest mianem raju podatkowego, co czyni ją popularnym miejscem rejestracji firm w calu uniknięcia płacenia podatków.

PewDiePie to jeden z największych twórców YouTube. Jego kanał ma ponad 100 milionów subskrybentów, co czyni go jednym z najchętniej subowanych pojedynczych twórców. Popularność sprzyja także zasobności portfela po część, którego upomina się Urząd Skarbowy.

Zobacz: Poznaliśmy zwycięzców Steam Awards 2020

Chociaż PewDiePie jest Szwedem to większość swojego życia spędził w Brighton w Anglii, gdzie od kwietnia 2019 jest dyrektorem firmy PewDie UK. Teraz znalazł jednak dwóch wspólników, którzy mają mu pomóc obniżyć wysokość podatku dzięki przeniesieniu firmy na Cypr. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Input Mag, dwaj nowi dyrektorzy – Andreas Menelaou i Kseniia Milevska – podali adres do korespondencji w firmie PewDie UK Ltd., która jest siedzibą ich własnej firmy, Andreas Menelaou LLC w Nikozji na Cyprze.

Podatek dochodowy w Wielkiej Brytanii wynosi 19% z kolei na Cyprze 12,5%. Sprawę skomentował inny popularny YouTuber Kwebbelkop, który stwierdził, że większość dużych twórców stara się zminimalizować koszty jakimi są podatki. Jednak większość z nich takie działania stara się ukryć, żeby nie tracić reputacji. W tej sytuacji nawet jeżeli Pew chce przenieść firmę aby legalnie uniknąć płacenia części podatku raczej nie będzie się tym chwalił.

A co wy sądzicie o takich działaniach? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię