Strona głównaEsportCounter-StrikePGL CS:GO Major 2021 Sztokholm - pierwszy i jedyny Major w 2021...

PGL CS:GO Major 2021 Sztokholm – pierwszy i jedyny Major w 2021 zapowiedziany

Tego ogłoszenia w esporcie chyba niewielu się dziś spodziewało. Valve ogłosiło dziś pierwsze szczegóły PGL CS:GO Major 2021 Sztokholm.

Pamiętacie PGL Major Kraków? Był to zdecydowanie jeden z bardziej wyjątkowych turniejów, jakie rozgrywano w Polsce i, choć nie brakowało tam problemów technicznych, to choćby sam udział zawodników Virtus.pro był niesamowitym przeżyciem. PGL będzie także organizatorem kolejnego turnieju tej rangi, który w dniach od 23 października do 7 listopada ma się odbyć w Sztokholmie.

Zaskoczeniem jest nie tylko lokalizacja turnieju PGL CS:GO Major 2021 – fani CS-a spodziewali się raczej utrzymania zapowiedzianej, poprzedniej lokalizacji. W 2020 roku Major miał odbyć się w Brazylii, ale z wiadomych względów został najpierw przesunięty, a w końcu całkowicie odwołany. W ten sposób pula nagród z Brazylii przeszła na turniej w Sztokholmie – zawodnicy będą więc walczyć nie o jeden, a o dwa miliony dolarów. Jeśli sytuacja pozwoli, turniej odbędzie się w Ericsson Globe, hali na 16 tysięcy osób. Będzie to też jedyny turniej rangi major w 2021 – do tej pory były to zwykle 2, a czasem nawet 3 takie turnieje w ciągu roku.

Ostatnią z nowości zapowiada trailer wydarzenia – opisując nadchodzący turniej jako pierwszy Major CS:GO w 4K:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię