Strona głównaWiadomościPhil Spencer i Jim Ryan głęboko poruszeni sytuacją w Blizzardzie

Phil Spencer i Jim Ryan głęboko poruszeni sytuacją w Blizzardzie

Niewiele jest rzeczy, które łączą PlayStation i Xboxa, ale Blizzard i Bobby Kotick dokonali niemożliwego. Phil Spencer i Jim Ryan w dość podobnym tonie odnieśli się do sytuacji w Blizzardzie.

Kilka dni temu na temat burzy wokół Blizzarda oraz roli w całej sytuacji Bobby’ego Koticka wypowiedział się szef PlayStation, a teraz głos zabrał również Phil Spencer, szef Xboxa. Przypomnijmy, że niedawno na światło dzienne wyszedł raport Wall Street Journal, który ujawniał, że – wbrew wcześniejszym zapowiedziom – Kotick doskonale wiedział co dzieje się w firmie, miał nawet grozić niektórym pracownikom i stosować wobec nich mobbing.

Phil Spencer

Spencer, podobnie jak Ryan, wyraził ogromne poruszenie i zaniepokojenie sytuacją Blizzarda. Prawdopodobnie jakiejś zmianie ulegną relacje pomiędzy obiema firmami, ponieważ zdaniem szefa Xboxa, na zachowanie o jakim mówi się w przypadku Blizzarda, nie ma miejsca w tej branży.

Przedstawiciele Blizzarda co prawda nie ustają w zapewnieniach, że podejmują kolejne działania by uczynić swoją firmę bezpieczniejszą i bardziej przyjazną, ale ostatnio zarząd korporacji stanął murem za Kotickiem, mimo, że jego odejścia domaga się już niemal 1,5 tysiąca pracowników.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię