Strona głównaWiadomościPierwsza odsłona Total War Saga: Thrones of Britannia opowie o historii wikingów

Pierwsza odsłona Total War Saga: Thrones of Britannia opowie o historii wikingów

Wikingowie przedarli się do Anglii, siejąc postrach wśród szlachciców i duchowieństwa. Jedyną nadzieją rdzennych mieszkańców jest walka pod sztandarem arcywładcy Alfreda.

The Creative Assembly poszerza swoje horyzonty dewelopingu o kolejną grę strategiczną Thrones of Britannia. Zapoczątkuję ona nową serię Total War Saga, która skupiać się będzie wyłącznie na wąskim okresie czasu i konkretnych wydarzeniach w dziejach ludzkości. Raz jeszcze wrócimy do okresu średniowiecza, mając przed sobą nie poruszany wcześniej konflikt wikingów i Anglików.

Przeniesiemy się do 878 roku, kiedy to barbarzyńscy Skandynawowie zapragnęli wyciąć w pień błękitnokrwistych arystokratów i królów prowadzących własne wojny domowe. Wikingowie bez kompleksów, pozbawieni manier i pokory, coraz głębiej wdzierali się na wyspę Anglosasów, lecz ich animusz powstrzymał wielki sojusz królestw, na których czele stanął bezwględny Alfred. Fani serialu „Wikingowie” mogą pamiętać jego zapędy do władzy i lubość do kobiet, toteż pewnym jest, że nie będzie on postacią nad wyraz bohaterską, a przebiegłą.

Thrones of Britannia pojawi się w terminie jeszcze nieokreślonym przez producenta, choć nie później, niż pod koniec 2018. Serię Total War uważamy, za jedną z najlepszych z gatunku strategii, więc jesteśmy ciekawi, czy zmiana pełnego okresu w dziejach na krótki czas historii będzie trafionym pomysłem. Tymczasem polecamy obejrzeć pierwszy zwiastun.

    

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię